• Halloweenská školní družina

• 1. 11. 2023
      • 1.11.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Halloweenská školní družina.

Ve školní družině jsme tento den oslavili nejen výtvarnou činností, ale především tvořením dýňových strašáků "DÝŇÁKŮ", ze kterých vznikla výstava. Během této výstavy žáci, ale i učitelé, hlasovali pro vyvoleného dýňáka. Tvůrci strašáků, kteří obdrželi největší počet hlasů, byli náležitě odměněni za jejich kreativitu. Halloweenské odpoledne jsme zakončili venkovní tematickou bojovkou, kde žáci měli za úkol rozšifrovat halloweenský rébus. Ten se všem podařil rozluštit a tím končila naše STRAŠIDELNÁ OSLAVA.

• Logická olympiáda 2023

• 1. 11. 2023
      • 1.11.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Logická olympiáda 2023.

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou Česko. Tato prestižní akce spočívala ve vyřešení logických úloh, vyžadujících jak samostatné uvažování, tak i kreativní přístup k řešení. To, co činí tuto olympiádu tak jedinečnou, je fakt, že nezáleží na množství naučených znalostí, ale na schopnosti samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Naše škola byla hrdá na účast svých žáků ze třídy 1., 2. a 3. Je skvělé vidět, že se někteří z nich dokázali umístit mezi nejlepších 75 % řešitelů v základním kole.To je opravdu skvělý výsledek a ukazuje, že někteří naši žáci mají výborný potenciál v oblasti logického myšlení. Věřím, že úspěchy našich žáků na Logické olympiádě jim dodají sebevědomí a motivaci pro další vzdělávání a rozvoj. Jsme na ně hrdí a těšíme se na jejich další úspěchy v budoucnosti. Žáci byli odměněni diplomem a malou sladkostí.

• Výtvarné tvoření 1.-3.třída

• 31. 10. 2023
      • 31.10.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Výtvarné tvoření 1.-3.třída.

Naši úžasní žáci z 1., 2. a 3. třídy se s velkým nasazením věnují malování, kreslení, tvoření a zdokonalují se v rámci výtvarné výchovy a praktických činností. Je úžasné sledovat jejich kreativitu a rozvoj dovedností. V galerii máte možnost si prohlédnout jejich skvělé práce za září a říjen. Každá z nich je malým uměleckým skvostem, který nám ukazuje jejich talent a snahu. Jsme hrdí na jejich práci a těšíme se, jak budou dále rozvíjet svůj umělecký potenciál.

• Halloweenské tvoření 1.-3.třída

• 31. 10. 2023
      • 31.10.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Halloweenské tvoření 1.-3.třída.

Tak jako každý rok, i letos se žáci 1., 2. a 3. třídy rozhodli pilně pracovat na výzdobě našeho patra a zútulnit ho svými nádhernými výkresy. V duchu blížícího se Halloweenu se nám podařilo vtělit do našich prací trochu té magie a záhad. Je úžasné vidět jejich nadšení a snahu při vytváření těchto uměleckých motivů. V galerii se můžete podívat, pokochat a ponořit se do světa dětského umění. Jsme hrdí na jejich úsilí a věříme, že tato výzdoba zahřeje srdce všem návštěvníkům našeho půvabného patra, a zároveň jim přinese trochu halloweenské atmosféry.

• Halloweenské učení v 1.-3. třídě

• 30. 10. 2023
      • Do fotoalba byla přidána nová galerie Halloweenské učení v 1.-3. třídě.

Je tu další krásné období, plné strašidelných masek a magie - Halloween. I když to není náš tradiční svátek, stává se mezi dětmi čím dál více populární. Třídy jsou nyní překrásně vyzdobené, všude se linou duchařské motivy. Děti se převlékají do strašidelných kostýmů a vše je připraveno k začátku fascinujícího dobrodružství, do světa tajemství a záhad. Tato doba nám otevírá dveře ke zkoumání strašidel a mocných kouzel. Děti mohou objevovat svět nadpřirozena a učit se o jeho fascinující historii. Naše škola se stává bránou do magického světa. Každý rok je to pro nás příležitost k uctění tradic jiných kultur a k rozšiřování našich obzorů. I když Halloween není původním svátkem naší kultury, vnímáme ho jako šanci naučit se a pochopit různorodost světa kolem nás. Tak tedy vstupte s námi do této kouzelné doby, kdy se realita míchá s fantazií, objevíte krásu a záhadu Halloweenu spolu s námi!

• Výtvarný projekt

• 30.10.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Výtvarný projekt.

Žáci 2. a 3. třídy se účastní výtvarného projektu pořádaného městskou knihovnou v Lounech. Zadání bylo: „Jak bude vypadat knihovna za 125 let". Vzhledem k tomu, že se čím dál víc rozvíjí a do života zapojuje umělá inteligence (AI ), máme dojem, že v té době budou knihovny převážně obsluhovat roboti. Kdo ví, zda knihovny do té doby úplně nezaniknou. Doufejme, že nikoliv.

• Halloweenské vyhodnocení

• 30.10.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Halloweenské vyhodnocení.

Dnešním dnem vyvrcholilo halloweenské období na naší škole vyhodnocením NEJSTRAŠIDELNĚJI VYZDOBENÉ TŘÍDY. Tento titul získala v těsném souboji 8. třída, které tímto velmi gratulujeme! Halloween si žáci druhého stupně užili také částečně v některých tematicky laděných hodinách. Někteří žáci umocnili svou výzdobu třídy také krásnými maskami, v kterých dnes přišli a jiní si zase pochutnávali na strašidelné svačince. Vítězná 8. třída svůj triumf oslavila rovnou na třídnické hodině, kde si uspořádali halloweenský piknik s krvavým přípitkem a se zábavnou strašidelnou hrou.

• Den stromů

• 30.10.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Den stromů.

Den stromů (20.10.) si připomněli žáci na I. i II. stupni naší školy. Žáci diskutovali především o významu stromů, učili se stromy poznávat a použili části stromů při výtvarném ztvárnění lesního ekosystému.