• Toulky přírodou se školní družinou

• 16. 6. 2023
      • 16.6.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Toulky přírodou se školní družinou.

Naše toulání přírodou nám umožnilo shlédnutí několika druhů hmyzu, který se v okolí školy nachází. Brouky jsme si cestou fotili a následně prostřednictvím encyklopedie a tabletů vyhledávali jejich názvosloví. Ve chvíli, kdy jsme vyhlásili soutěž o nejzajímavějšího brouka se naše toulání stalo velkým dobrodružstvím.

• Mladý záchranář - krajské kolo

• 16. 6. 2023
      • 16.6.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Mladý záchranář - krajské kolo .

Dne 15. 6. 2023 vybraní žáci 6. a 7. třídy reprezentovali naši školu na krajském kole soutěže Mladý záchranář v Terezíně a vybojovali krásné 7. místo. Prokázali své znalosti týkající se mimořádných událostí, zeměpisu a IZS. Orientovali se úspěšně v terénu, odhadovali vzdálenosti míst v okolí, ošetřovali zranění, absolvovali lezecké stanoviště a prokázali svou obratnost. Nezaskočily je ani nepříznivé podmínky terezínského podzemí. Žáci prožili zajímavý den se zástupci složek IZS, dozvěděli se mnoho informací a zároveň prozkoumali historické centrum města Terezín. Velice gratulujeme vybranému týmu žáků.

• Výtvarná soutěž v  ŠD Slavnosti stepí na Rané
    • Nocování ve škole se školní družinou

• 12. 6. 2023
      • 12.6.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Nocování ve škole se školní družinou .

I tento rok jsme uspořádali pro děti ze školní družiny spaní ve škole. Náš společný večer jsme zahájili táborákem. Opekli jsme si buřty, zazpívali jsme si i zatančili. Následovala podvečerní vybíjená a volná zábava. Když se začalo stmívat, přemístili jsme se do tělocvičny, kde jsme si připravili místečko na spaní. Nechyběla ani stezka odvahy, na kterou děti netrpělivě čekaly. V závěru večera byla spuštěna projekce pohádky, u které usínaly děti plné zážitků z večera. Všem se tato akce líbila a již teď se těší na další spaní ve škole.

• Plavecké závody v Lounech

• 12. 6. 2023
      • 12.6.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Plavecké závody v Lounech.

Dne 6.6.2023 se konaly v plavecké hale v Lounech plavecké závody. Naši přihlášení žáci se však postupně ze závodů odhlašovali a v den závodů nás odjela jen polovina původně přihlášených závodníků. K závodu jsme byli připuštěni, ale šlo spíše jen o účast a možnost si zaplavat a porovnat s ostatními školami. Žáci, kteří k akci přistoupili zodpovědně, si to v hale užili. Kromě závodů si mohli vyzkoušet tobogán, venkovní vířivku, divokou řeku.

• Dobrodružství mezi piráty

• 7. 6. 2023
      • 7.6.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Dobrodružství mezi piráty .

Dne 7.6.2023 jsme se s 1. - 3. třídou naposledy v tomto školním roce vydali do knihovny v Lounech. Čekalo na nás krásné téma - Dobrodružství mezi piráty. Ve skupinkách jsme si vymysleli své pojmenování, nakreslili vlastní vlajku a na chvíli se z nás stali piráti. Společně jsme pátrali po pokladu, který jsme úspěšně našli a čekala nás krásná odměna. Těšíme se opět na nový školní rok a na další nová dobrodružství v knihovně Louny.

• Celoroční projekt o biomech

• 6. 6. 2023
      • 6.6.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Celoroční projekt o biomech.

Dnešní hodinou zeměpisu jsme v 6. třídě završili celoroční projekt o biomech, ve kterém jsme zkoumali blíže jednotlivé přírodní krajiny a o každé z nich tvořili ve skupinách myšlenkové mapy. Většině skupin se podařilo své dílo s předepsanými požadavky dokončit a odprezentovat na výbornou. Někteří se ale také poučili, že delegování dílčích činností ve skupině není zas až tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát.

• Květen ve školní družině

• 6. 6. 2023
      • 6.6.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Květen ve školní družině .

Měsíc květen jsme pro hezké počasí trávili se školní družinou především venku na čerstvém vzduchu. Pro radost z pohybu jsme využívali nejen školní hřiště či zahradu, ale také jsme se vydali do přírody nebo navštívili nově vybudované místní dětské hřiště, kde si děti užívaly spoustu zábavy. Sem tam se počasí pokazilo a tak jsme odpoledne trávili i ve školní družině, kde jsme malovali, tvořili nebo také soutěžili ve družstvech.