• Projektový den SOŠ a SOU gastronomické a hotelové v Žatci
    • Cesta kolem světa - Itálie

• 17. 10. 2023
      • 17.10.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Cesta kolem světa - Itálie.

V rámci celoročního projektu Cesta kolem světa jsme si tento týden na naší škole blíže posvítili na ITÁLII. Právě tímto státem je nyní provoněna naše jídelna, tematicky zaměřena výuka i samotní žáci ve svých barvách italské vlajky.

• PO STOPÁCH PLÝTVÁKA ŠATNÍHO

• 13. 10. 2023
      • 13.10.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie PO STOPÁCH PLÝTVÁKA ŠATNÍHO .

I v tomto školním roce pokračujeme ve školní družině s plněním úkolů z Recyklohraní. Náš první úkol týkající se textilu, jeho výroby a dopadu na životní prostřední nese název PO STOPÁCH PLÝTVÁKA ŠATNÍHO. Nejprve jsme si pomocí robotů Bee-Botů přiblížili postup při výrobě trička. Od pěstování bavlníku po samotný konečný produkt. Poté jsme ze starých triček tvořili tašku. Toto tvoření vedlo k zamyšlení se nad tím, že i opotřebovaný textil se dá efektivně využít. Prostřednictvím tohoto úkolu si žáci uvědomili, že výroba, přeprava, užívání i samotná likvidace textilu má velký dopad na životní prostředí, a proto bychom měli při pořizování oblečení postupovat uvážlivě.

• Dějepisná a přírodopisná exkurze Praha

• 13. 10. 2023
      • 13.10.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Dějepisná a přírodopisná exkurze Praha.

Ve druhém říjnovém týdnu vyrazili žáci 8. třídy na dějepisnou a přírodopisnou exkurzi do Trojského zámku a Zoo Praha. Žáci získali cenné informace o baroku a rodu Šternberků, jakožto původních majitelích překrásného Trojského zámku. V zoo si žáci ověřili své znalosti z oblasti fauny a flóry a dojímali se nad roztomilostí některých živočichů. I když se ke konci exkurze lehce zkazilo počasí, byla exkurze velmi povedená a přiblížila žákům také život ve velkoměstě, který mnozí z nich vyzkoušeli poprvé.

• Práce v 1. třídě

• 12.10.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Práce v 1. třídě.

Naši žáci z 1.třídy jsou teprve ve škole měsíc a již už se naučili soustu věcí. Procvičujeme prsty a ruce pro správné psaní, naučili jsme se už mnoho písmen a krásně čteme první slova. Ve výuce používáme moderní technologie, které nám učení více spestří.

• Kroužek šikovné ručičky

• 12.10.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Kroužek šikovné ručičky.

V září jsme na naší škole otevřeli kroužek šikovné ručičky. Kroužek navštěvuje celkem 14 dětí (mladší i starší). Učíme se trpělivosti, seznamujeme se s materiálem a práce nás velmi baví. Vyrábíme spoustu zajímavých věcí, které mimochodem budou k zakoupení na našem plánovaném Vánočním jarmarku. V plánu máme i práci s keramickou hlínou.

• Knihovna Louny

• 12.10.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Knihovna Louny.

Ve středu 11.10.2023 jsme se po druhé v tomto školním roce vydali do knihovny v Lounech. Tentokrát na nás čekalo téma Neotesánek. A kdo byl Neotesánek? Kluk, který neuměl dobré mravy a my ho to naučili. Jak se správně máme chvat při cestování autobusem, ve školní družině, v knihovně nebo například při stolování. Všechny situace si žáci zdramatizovali, aby viděli rozdíl mezi nevhodným a vhodným chováním. Na závěr z Neotesánka žáci vychovali slušného chlapce. Těšíme se na další setkání v knihovně.

• Volby do žákovského parlamentu

• 6. 10. 2023
      • 6.10.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Volby do žákovského parlamentu .

Dne 6. října 2023 proběhlo 2. kolo voleb do žákovského parlamentu. Žáci si po roce opět připomněli, jak probíhají volby, které je připraví na jejich budoucí občanský život. Každá třída si svými hlasy zvolila dva zástupce, kteří je budou reprezentovat při zasedání v ŽP v tomto školním roce.