MENU

 • Poznávací pobyt Anglie - Londýn

  Poznávací pobyt Anglie - Londýn

  18.3.2019

  V sobotu jsme prožili opravdu náročný den. Většina žáků poprvé letěla letadlem, zažila při přistávání i menší turbulence kvůli silnému větru. Náš pan kapitán však vše bravurně zvládnul a za necelé 2 hodiny od vzlétnutí jsme procházeli pasovou kontrolou v Londýně. Navštívili jsme katedrálu Sv. Pavla, divadlo The Globe, každý si procvičil angličtinu při objednávání úžasných burgeru a naučili jsme se orientovat v londýnském metru. Náš 2.den pobytu jsme začali návštěvou Buckinghamského paláce, Big Benu a Houses of Parliament. Poté jsme navštívili London Sea Life - podmořské akvárium a prohlédli si mořské ryby ze všech koutů světa. Nejvíce nás nadchnul podvodní tunel a akvárium s žraloků. Celý den jsme ukončili návštěvou Britského národního muzea a večerní procházkou na Piccadelly Circus. Do galerie Poznávací pobyt Anglie - Londýn byly přidány fotografie.

 • Poznávací pobyt Anglie - Londýn

  Poznávací pobyt Anglie - Londýn

  16.3.2019

  Dnes ráno naši žáci společně s pedagogickým dozorem odletěli na poznávací pobyt do Anglie. V tuto dobu t.j. kolem 13. hodiny v pořádku přistáli v Londýně. Do galerie Poznávací pobyt Anglie - Londýn byly přidány fotografie.

 • Den vody - soutěž

  6.3.2019

  Byl vyhlášen 2. ročník fotografické soutěže ke Dni vody na téma "Voda a její skupenství". Fotografie žáci zasílají e-mailem nebo přináší tř. učitelkám a koordinátorce EVVO J. Machové.

 • Vitamínový den

  Vitamínový den

  12.3.2019

  Žáci Základní školy Lipenec se  v rámci projektu Ovoce a zelenina do škol zúčastnili projektu Vitamínový den. Všichni okusili zdravé ovoce a zeleninu, vyzkoušeli sivyrobit různá zdravá pití či pokrmy a dozvěděli se spousty přínosných informací, které jsou pro nás a naše tělo důležité. Do galerie Vitamínový den byly přidány fotografie.

 • Atletika do škol

  Atletika do škol

  12.3.2019

  V rámci projektu atletika do škol žáci prvního stupně v měsíci únoru a březnu zaměřili své "atletění" na skoky. Podle metodických listů je zde nácvik skákání prováděn pomocí švihadla. Do galerie Atletika do škol byly přidány fotografie.

 • Výtvarný projekt Městské knihovny Louny

  Výtvarný projekt Městské knihovny Louny

  5.3.2019

  Děti ze školní družiny se zapojily do výtvarného projektu "Hmyz", který pořádá Městská knihovna v Lounech. Vernisáž výstavy proběhne v dětském oddělení knihovny 19. 3. 2019 od 17.00 hodin. Do galerie Výtvarný projekt Městské knihovny Louny byly přidány fotografie.

 • Thajsko

  Thajsko

  5.3.2019

  "Dne 28.2. jsme se společně se žáky druhého stupně vydali na dobrodružnou cestu do Thajska, sice pouze prostřednictvím cestopisu, ale s komentářem Kateřiny Motani jsme se ocitli uprostřed Bangkoku - hlavního města Thajska, navštívili jsme Opičí i Sloní město, posvátné chrámy, tradiční divadelní představení a viděli nádheru Oslavy světel." Do galerie Thajsko byly přidány fotografie.

 • Výstava nazvaná Hlavolamy

  Výstava nazvaná Hlavolamy

  5.3.2019

  V pátek 1.3.2019 jsme s našimi žáky navštívili výstavu nazvanou Hlavolamy. Název výstavy byl velmi výstižný, neboť jsme si opravdu celou návštěvu všichni lámali naše hlavinky nad všelijakými rébusy, ježky v kleci, bludišti, starověkými deskovými hrami i stavbou klenutého oblouku z obřích panelů. Dokonalá "škola hrou", neboť i sami žáci byli mnohdy překvapeni, jaký potenciál v sobě skrývají. Do galerie Výstava nazvaná Hlavolamy byly přidány fotografie.

 • Zimní tvoření prvního stupně

  Zimní tvoření prvního stupně

  5.3.2019 Do galerie Zimní tvoření byly přidány fotografie.

 • Pracovní činnosti a Svět práce

  Pracovní činnosti a Svět práce

  5.3.2019

  V rámci hodin Pracovních činností a Světa práce jsme se žáky druhého stupně využili krásného počasí k výuce venku, úklidu naše okolí a péči o nově vysazené ovocné stromy na pozemku školy. Do galerie Pracovní činnosti a Svět práce byly přidány fotografie.

 • Veselé zoubky

  Veselé zoubky

  5.3.2019

  V posledním únorovém týdnu měli žáci naší školy zpestřenou výuku preventivním programem "Veselé zoubky".Tento preventivní program má u žáků velký ohlas. Vždy se dozví něco nového a zároveň si upevní své doposud získané znalosti  z oblasti prevence svého chrupu. Žáci měli možnost shlédnout motivační pohádku, vyzkoušeli si jak se správně starat o své zoubky a jakým způsobem je mají čistit. Vyplnili společně mnoho zajímavých úkolů nejen v zábavném sešítku, ale i v rámci kvízu na interaktivní tabuli. Závěrem si každý žák odnesl domů dárkovou taštičku s pastou a kartáčkem na zuby, žvýkačkami bez cukru a přesýpacími hodinami.Do galerie Veselé zoubky byly přidány fotografie.

 • To je zákon, kámo – návazný program Revolution train

  To je zákon, kámo – návazný program Revolution train

  26.2.2019

  Žáci druhého stupně, kteří v květnu navštívili protidrogový vlak „Revolution train“, se zúčastnili návazného programu, který pro nás připravila Policie ČR. S určitým odstupem žáci opět sledovali vlakový příběh, tentokrát  z perspektivy policejního týmu. V průběhu řízené diskuze s policistou sbírali body za správné odpovědi. V rámci soutěžení jednotlivých skupin si žáci vyzkoušeli, zda ví, kdy je překročen zákon a kam až může experimentování s drogami dovést. Poznali, že zákon má lidi chránit, ne je omezovat. Že dodržovat zákony se vyplatí a ti, co tvrdí opak, se snadno ocitnou na slepé koleji. Do galerie To je zákon, kámo – návazný program Revolution train byly přidány fotografie.

 • Výstava hlavolamů

  Výstava hlavolamů

  25.2.2019

  "Také v druhém pololetí tráví naši žáci pondělní odpoledne společně u svých oblíbených her. Příští týden navíc potrénují své šedé buňky opravdovými oříšky, a to na interaktivní výstavě hlavolamů v lounském muzeu." Do galerie Výstava hlavolamů byly přidány fotografie.

 • Čtenářský klub

  Čtenářský klub

  25.2.2019

  I ve druhém pololetí školního roku 2018/2019 probíhá v rámci školní družiny čtenářský klub. Žáci si kromě čtenářských dovedností zlepšují i dovednosti řečové a jazykové. Nejenže čteme zajímavé knihy ze školní knihovny, hrajeme různé hry, luštíme rébusy a křížovky, ale také se účastníme různých soutěží, které pořádají knižní kluby jednotlivých nakladatelství, a soutěží dětských časopisů podporující rozvoj českého jazyka. V minulém roce se povedlo zvítězit v těchto soutěžích dvěma žákyním a letos opět v soutěži časopisu Makovice zvítězila žákyně z 1.stupně. Žáci si vždy odnesou pěkné ceny. Vítězce blahopřejeme. Do galerie Čtenářský klub byly přidány fotografie.

 • Divadelní představení "100 let ČSR"

  Divadelní představení "100 let ČSR"

  21.2.2019

  Dne 21.2. proběhlo na naší škole divadelní představení "100 let ČSR", které nastudovalo a zahrálo "Studio Karavana".  Toto představení dobře navázalo na školní projekt "Země česká, domov můj", který probíhá po dobu celého školního roku. Vystoupení bylo provedeno zvlášť pro I. stupeň a zvlášť pro II. stupeň. Žáci prvního stupně byli provázeni naší historií od vzniku ČSR 1918, až do současnosti. Například zde byly ukázány organizace, které byly po dobu komunistické totality zakázány (Sokol, Skaut) a také zde byla prezentována důležitá úloha legionářů. Děti si během vystoupení také zasoutěžily, atmosféra byla velmi příjemná a podle ohlasu dětí se představení líbilo. Pro žáky druhého stupně bylo divadelní představení  připraveno formou reportáže, také bylo úspěšné. Do galerie Divadelní představení "100 let ČSR" byly přidány fotografie.

 • Biologická olympiáda

  Biologická olympiáda

  6.2.2019

  Do okresního kola v soutěži "Biologická olympiáda" postupuje výherce ze školního kola. Do galerie Biologická olympiáda byly přidány fotografie.

 • Turnaj ve vybíjené

  Turnaj ve vybíjené

  Do galerie Turnaj ve vybíjené byly přidány fotografie.

 • Badatelský kroužek

  Badatelský kroužek

  30.1.2019

  Botanické pexeso nás trochu potrápilo. Na další badatelský kroužek plánujeme turnaj. Do galerie Badatelský kroužek byly přidány fotografie.

 • Biologická olympiáda

  30.1.2019

  V pondělí 4.2.2019 od 12:15 do 14:15 hodin proběhne školní kolo biologické olympiády.

 • Poděkování za reprezentaci

  28.1.2019

  Dne 29.1.2019 nás reperezentovali žáci II. stupně na olympiádě z českého jazyka v DDM v Žatci a obsadili krásné 9. a 23. místo v obsáhlé konkurenci. Děkujeme žákům za perfektní reprezentaci.