MENU

Kontakt

 • Základní škola Lipenec, okres Louny
  Lipenec 119
  440 01 Louny
 • 415 696 249
 • Projekt "Atletika pro děti"

  Projekt "Atletika pro děti"

  15.11.2018

  V měsíci říjnu  a listopadu bylo několik hodin Tv zaměřeno na projekt Atletika pro děti, do kterého se zapojila i naše škola. V hodinách žáci prováděli různá silová cvičení a cvičení na zvýšení pohyblivosti a obratnosti. Rovněž  nacvičovali různé formy běhu, jako je běh člunkový a běh přes překážky. Chuť a radost ze cvičení je vidět na přiložených fotografiích. Do galerie Projekt "Atletika pro děti" byly přidány fotografie.

 • EVVO

  EVVO

  13.11.2018

  Ve čtvrtek jsme vyhlásili vítěze školní soutěže o nejhezčího podzimníčka. Do galerie EVVO byly přidány fotografie.

 • ČEPS cup

  ČEPS cup

  8.11.2018

  Žáci školy se po druhé zúčastnili ČEPS cup, poháru základních škol pořádaný Českým florbalem. Tento turnaj má v letošním roce již svůj 6. ročník. Stále jsme tedy nováčky a máme se co učit. Oporou týmu byl v letošním roce především Karel, který vstřelil všechny branky našeho týmu. Do galerie ČEPS cup byly přidány fotografie.

 • ZOO Ústí nad Labem

  ZOO Ústí nad Labem

  7.11.2018

  Žáci II. stupně se v rámci EVVO zúčastnili výukového programu v ZOO v Ústí nad Labem. Program „Nekupujme si jejich životy“ byl zaměřen na problematiku ochrany zvířat a rostlin z hlediska Washingtonské úmluvy (CITES). Žáci z 1.stupně měli svůj program zaměřený především na poznávání zvířat a jejich životních potřeb. I když už je podzim, počasí nám přálo a prohlídku jsme si pěkně užili. Do galerie ZOO Ústí nad Labem byly přidány fotografie.

 • Ozdravný pobyt

  6.11.2018

  Žákům 2. stupně byly rozdány závazné přihlášky na ozdravný pobyt do Itálie, prosíme zákonné zástupce v případě zájmu odevzdat nejpozději do 24.11.2018.

 • Ukázka tvorby žáků z druhého stupně v předmětu Pracovní činnosti

  Ukázka tvorby žáků z druhého stupně v předmětu Pracovní činnosti
 • Recyklohraní

  2.11.2018

  Školní družina se i v tomto školním roce zapojila do školního recyklačního programu Recyklohraní. Děti měly za úkol vytvořit reklamu ve formě plakátu na třídění baterek a starých elektrospotřebičů.

   

 • Výtvarná soutěž "Cestujeme s prarodiči"

  2.11.2018

  Děti ze ŠD malovaly obrázky do výtvarné soutěže "Cestujeme s prarodiči", kterou pořádá Tým silniční bezpečnosti a Policie ČR. Nejpovedenější práce byly zaslány na adresu pořadatele.

   

 • Halloween

   Halloween

  1.11.2018

  Dne 31.10.  ve většině anglicky mluvících zemích se slaví Halloween. Také děti z 1.stupně naší školy  si přinesly masky, vyrobily si halloweenskou výzdobu a nasály halloweenskou atmosféru. Celou atmosféru podtrhla dostatečně strašidelná hudba a náležitě si vše užily. Do galerie Halloween byly přidány fotografie.

 • Přehlídka škol na OA Louny

  Přehlídka škol na OA Louny

  30.10.2018

  Dne 24.10.2018 se žáci druhého stupně zúčastnili v rámci předmětu Svět práce  přehlídky škol na OA Louny. Následně dne 25.10.2018 jsme společně navštívili též v rámci výuky Burzu práce v Lounech, kde nejen nabízeli volná pracovní místa nezaměstnaným uchazečům, ale vystavovali zde i střední soukromé školy. Žáci zúročí cenné informace a vyberou si střední školu dle jejich zájmu a představ o svém budoucím povolání. Další přehlídka středních škol nás čeká na konci měsíce listopadu v Praze. Do galerie Přehlídka škol na OA Louny byly přidány fotografie.

 • Oslavy 100. výročí vzniku Československa

  25.10.2018

  Základní škola Lipenec ve školním roce 2018/2019 ve svém celoročním projektu - "Země česká, domov můj" nezapomněla na oslavy 100. výročí vzniku Československa a to nejen realizací této krásné fotografie, ale i dalšími dílčími činnostmi, které si společně nejen v závěru roku budeme prezentovat.

   

 • Návštěva planetária

  23.10.2018

  Dne 22. října jeli žáci čtvrté až šesté třídy do planetária v Teplicích. Při velmi dobře vedené přednášce jsme se v první části dozvěděli o vzniku vesmíru jako celku. Blíže jsme se pak prohlédli vznik  naší Sluneční soustavy, sledovali jsme charakteristiku jednotlivých planet, jejich měsíců  a Slunce.  Ve druhé části byly žákům vysvětleny jevy mající vliv na život na Zemi. Sklon zemské osy, rotace Země, její pohyb okolo Slunce, vliv Měsíce na příliv a odliv a důvody zatmění Měsíce a Slunce. Třetí část byla věnována výzkumu,vesmírným sondám, jejich úkolům a poznatkům, které umožňují bližší poznání planet a dalších objektů ve vesmíru. Získané poznatky žáci využijí v následných hodinách zeměpisu, fyziky, přírodovědy a vlastivědy.

   

 • Vánoční fotografování

  Vánoční fotografování

   22.10.2018

  Dne 2.11.2018 se uskuteční na škole možnost vánočního fotografování. Dle zájmu doneste finanční obnos třídní učitelce. Celková cena fotosetu je 270,00 Kč.  Obsahuje 4 ks foto 15 x 21 celá postava, 4 ks foto 15 x 21 portrét, 4 ks malé foto do peněženky. Do galerie Vánoční fotografování byly přidány fotografie.

 • Bezpečný internet

  Bezpečný internet

  22.10.2018

  Žáci naší školy se opět zapojili do projektu Kraje pro bezpečný internet. V hodinách informatiky prostudovali e-learningové lekce zaměřené  na rizika v online prostředí a zapojili se také do soutěžního kvízu. Do galerie Bezpečný internet byly přidány fotografie.

 • Schůzka zákonných zástupců

  16.10.2018

  Dne 1. 11. 2018 se koná od 16:00 hodin schůzka pro zákonné zástupce žáků, kteří v letošním školním roce 2018/2019 ukončují základní vzdělávání a budou podávat přihlášky na střední školy (ZŠ Lipenec učebna 6. třídy).

 • Projekt 72hodin pod názvem "Šampioni na zahradě"

  Projekt 72hodin pod názvem "Šampioni na zahradě"

  15.10.2018

  V rámci projektu 72hodin pod názvem "Šampioni na zahradě" žáci z druhého stupně vysadili na školním pozemku ovocné stromy. Do galerie Projekt 72hodin pod názvem "Šampioni na zahradě" byly přidány fotografie.

 • Přednáška - PČR Louny

  Přednáška - PČR Louny

  8.10.2018

  Dne 4.10. 2018 se zúčastnili žáci  4. - 9. třídy ZŠ Lipenec přednášky dopravní Policie ČR Louny. Žáci si v rámci prevence zopakovali nejen pravidla silničního provozu z pozice chodce, cyklisty, ale i jako samotného účastníka a mnoho dalšího zajímavého a podstatného na co bychom neměli zapomínat. Přednáška byla jako vždy velice zdařilá a pro žáky přínosná. Děkujeme dopravní PČR Louny a těšíme se na další spolupráci. Do galerie Přednáška - PČR Louny byly přidány fotografie.

 • Výtvarná výchova

  Výtvarná výchova

  5.10.2018

  Výročí vzniku ČSR si připomínáme i v rámci hodin výtvarné výchovy. Do galerie Výtvarná výchova byly přidány fotografie.

 • Výroba podzimníčků

  Výroba podzimníčků

  5.10.2018

  Výroba podzimníčků je v plném proudu. Zapoj se i ty a pochlub se podzimníčkem na výstavě v 1. patře. Do galerie. Výroba "Podzimníčku" byly přidány fotografie.

 • Badatelský klub

  Badatelský klub

  5.10.2018

  Další setkání členů badatelského klubu bylo ve znamení sopek. Jedna sopka se dostala do fáze erupce. Do galerie Badatelský klub byly přidány fotografie.

Napište nám

Pokud máte jakékoli dotazy ohledně studia na naší škole, napište nám zprávu prostřednictvím tohoto formuláře. Vaše otázky rádi zodpovíme.
Jméno*:
Příjmení*:
Váš email*:
Vaše otázky, připomínky*:
Opište prosím text z obrázku*:
komunikuji se serverem, čekejte prosím
* takto označená pole jsou povinná