MENU

Kontakt

 • Základní škola Lipenec, okres Louny
  Lipenec 119
  440 01 Louny
 • 415 696 249
 • Třídní schůzky

  13.11.2018

  Dne 28.11.2018 se koná klasifikační porada a poté následují od 15:30 hodin třídní schůzky pro zákonné zástupce žáků 1. stupně. Zákonní zástupci žáků 2. stupně využijí po vzájemné domluvě konzultační hodiny jednotlivých vyučujících nebo třídních učitelů:

    https://zs lipenec.edupage.org/text13/. Děkujeme

 • Tonda obal

  Tonda obal

  13.11.2018

  DĚKUJEME za čas strávený na stránkách https://www.ucitele.tonda-obal.cz/ 

  Do galerie Tonda obal byly přidány fotografie.

 • Projekt "Atletika pro děti"

  Projekt "Atletika pro děti"

  15.11.2018

  V měsíci říjnu  a listopadu bylo několik hodin Tv zaměřeno na projekt Atletika pro děti, do kterého se zapojila i naše škola. V hodinách žáci prováděli různá silová cvičení a cvičení na zvýšení pohyblivosti a obratnosti. Rovněž  nacvičovali různé formy běhu, jako je běh člunkový a běh přes překážky. Chuť a radost ze cvičení je vidět na přiložených fotografiích. Do galerie Projekt "Atletika pro děti" byly přidány fotografie.

 • EVVO

  EVVO

  13.11.2018

  Ve čtvrtek jsme vyhlásili vítěze školní soutěže o nejhezčího podzimníčka. Do galerie EVVO byly přidány fotografie.

 • ČEPS cup

  ČEPS cup

  8.11.2018

  Žáci školy se po druhé zúčastnili ČEPS cup, poháru základních škol pořádaný Českým florbalem. Tento turnaj má v letošním roce již svůj 6. ročník. Stále jsme tedy nováčky a máme se co učit. Oporou týmu byl v letošním roce především Karel, který vstřelil všechny branky našeho týmu. Do galerie ČEPS cup byly přidány fotografie.

 • ZOO Ústí nad Labem

  ZOO Ústí nad Labem

  7.11.2018

  Žáci II. stupně se v rámci EVVO zúčastnili výukového programu v ZOO v Ústí nad Labem. Program „Nekupujme si jejich životy“ byl zaměřen na problematiku ochrany zvířat a rostlin z hlediska Washingtonské úmluvy (CITES). Žáci z 1.stupně měli svůj program zaměřený především na poznávání zvířat a jejich životních potřeb. I když už je podzim, počasí nám přálo a prohlídku jsme si pěkně užili. Do galerie ZOO Ústí nad Labem byly přidány fotografie.

 • Ozdravný pobyt

  6.11.2018

  Žákům 2. stupně byly rozdány závazné přihlášky na ozdravný pobyt do Itálie, prosíme zákonné zástupce v případě zájmu odevzdat nejpozději do 24.11.2018.

 • Ukázka tvorby žáků z druhého stupně v předmětu Pracovní činnosti

  Ukázka tvorby žáků z druhého stupně v předmětu Pracovní činnosti
 • Recyklohraní

  2.11.2018

  Školní družina se i v tomto školním roce zapojila do školního recyklačního programu Recyklohraní. Děti měly za úkol vytvořit reklamu ve formě plakátu na třídění baterek a starých elektrospotřebičů.

   

 • Výtvarná soutěž "Cestujeme s prarodiči"

  2.11.2018

  Děti ze ŠD malovaly obrázky do výtvarné soutěže "Cestujeme s prarodiči", kterou pořádá Tým silniční bezpečnosti a Policie ČR. Nejpovedenější práce byly zaslány na adresu pořadatele.

   

 • Halloween

   Halloween

  1.11.2018

  Dne 31.10.  ve většině anglicky mluvících zemích se slaví Halloween. Také děti z 1.stupně naší školy  si přinesly masky, vyrobily si halloweenskou výzdobu a nasály halloweenskou atmosféru. Celou atmosféru podtrhla dostatečně strašidelná hudba a náležitě si vše užily. Do galerie Halloween byly přidány fotografie.

 • Přehlídka škol na OA Louny

  Přehlídka škol na OA Louny

  30.10.2018

  Dne 24.10.2018 se žáci druhého stupně zúčastnili v rámci předmětu Svět práce  přehlídky škol na OA Louny. Následně dne 25.10.2018 jsme společně navštívili též v rámci výuky Burzu práce v Lounech, kde nejen nabízeli volná pracovní místa nezaměstnaným uchazečům, ale vystavovali zde i střední soukromé školy. Žáci zúročí cenné informace a vyberou si střední školu dle jejich zájmu a představ o svém budoucím povolání. Další přehlídka středních škol nás čeká na konci měsíce listopadu v Praze. Do galerie Přehlídka škol na OA Louny byly přidány fotografie.

 • Oslavy 100. výročí vzniku Československa

  25.10.2018

  Základní škola Lipenec ve školním roce 2018/2019 ve svém celoročním projektu - "Země česká, domov můj" nezapomněla na oslavy 100. výročí vzniku Československa a to nejen realizací této krásné fotografie, ale i dalšími dílčími činnostmi, které si společně nejen v závěru roku budeme prezentovat.

   

 • Návštěva planetária

  23.10.2018

  Dne 22. října jeli žáci čtvrté až šesté třídy do planetária v Teplicích. Při velmi dobře vedené přednášce jsme se v první části dozvěděli o vzniku vesmíru jako celku. Blíže jsme se pak prohlédli vznik  naší Sluneční soustavy, sledovali jsme charakteristiku jednotlivých planet, jejich měsíců  a Slunce.  Ve druhé části byly žákům vysvětleny jevy mající vliv na život na Zemi. Sklon zemské osy, rotace Země, její pohyb okolo Slunce, vliv Měsíce na příliv a odliv a důvody zatmění Měsíce a Slunce. Třetí část byla věnována výzkumu,vesmírným sondám, jejich úkolům a poznatkům, které umožňují bližší poznání planet a dalších objektů ve vesmíru. Získané poznatky žáci využijí v následných hodinách zeměpisu, fyziky, přírodovědy a vlastivědy.

   

 • Vánoční fotografování

  Vánoční fotografování

   22.10.2018

  Dne 2.11.2018 se uskuteční na škole možnost vánočního fotografování. Dle zájmu doneste finanční obnos třídní učitelce. Celková cena fotosetu je 270,00 Kč.  Obsahuje 4 ks foto 15 x 21 celá postava, 4 ks foto 15 x 21 portrét, 4 ks malé foto do peněženky. Do galerie Vánoční fotografování byly přidány fotografie.

 • Bezpečný internet

  Bezpečný internet

  22.10.2018

  Žáci naší školy se opět zapojili do projektu Kraje pro bezpečný internet. V hodinách informatiky prostudovali e-learningové lekce zaměřené  na rizika v online prostředí a zapojili se také do soutěžního kvízu. Do galerie Bezpečný internet byly přidány fotografie.

 • Schůzka zákonných zástupců

  16.10.2018

  Dne 1. 11. 2018 se koná od 16:00 hodin schůzka pro zákonné zástupce žáků, kteří v letošním školním roce 2018/2019 ukončují základní vzdělávání a budou podávat přihlášky na střední školy (ZŠ Lipenec učebna 6. třídy).

 • Projekt 72hodin pod názvem "Šampioni na zahradě"

  Projekt 72hodin pod názvem "Šampioni na zahradě"

  15.10.2018

  V rámci projektu 72hodin pod názvem "Šampioni na zahradě" žáci z druhého stupně vysadili na školním pozemku ovocné stromy. Do galerie Projekt 72hodin pod názvem "Šampioni na zahradě" byly přidány fotografie.

 • Přednáška - PČR Louny

  Přednáška - PČR Louny

  8.10.2018

  Dne 4.10. 2018 se zúčastnili žáci  4. - 9. třídy ZŠ Lipenec přednášky dopravní Policie ČR Louny. Žáci si v rámci prevence zopakovali nejen pravidla silničního provozu z pozice chodce, cyklisty, ale i jako samotného účastníka a mnoho dalšího zajímavého a podstatného na co bychom neměli zapomínat. Přednáška byla jako vždy velice zdařilá a pro žáky přínosná. Děkujeme dopravní PČR Louny a těšíme se na další spolupráci. Do galerie Přednáška - PČR Louny byly přidány fotografie.

 • Výtvarná výchova

  Výtvarná výchova

  5.10.2018

  Výročí vzniku ČSR si připomínáme i v rámci hodin výtvarné výchovy. Do galerie Výtvarná výchova byly přidány fotografie.

stránka:

Napište nám

Pokud máte jakékoli dotazy ohledně studia na naší škole, napište nám zprávu prostřednictvím tohoto formuláře. Vaše otázky rádi zodpovíme.
Jméno*:
Příjmení*:
Váš email*:
Vaše otázky, připomínky*:
Opište prosím text z obrázku*:
komunikuji se serverem, čekejte prosím
* takto označená pole jsou povinná