MENU

Kontakt

 • Základní škola Lipenec, okres Louny
  Lipenec 119
  440 01 Louny
 • + 420 415 696 249, 739 456 436
 • Lakomec - Vrchlického divadlo v Lounech

  Lakomec - Vrchlického divadlo v Lounech

  22.1.2019

  21. ledna navštívili žáci z druhého stupně ZŠ Vrchlického divadlo v Lounech. Žáci zhlédli komedii od Moliéra Lakomec, kterou nastudovalo pražské Divadlo Radka Brzobohatého. Všem se představení líbilo. Žáci se již dříve s úryvky z této hry seznámili v hodinách literatury a znalosti z tohoto představení se jim jistě budou hodit při dalším studiu. Do galerie Lakomec - Vrchlického divadlo v Lounech byly přidány fotografie.

 • Den otevřených dveří na SOŠ a SOU Podbořany

  Den otevřených dveří na SOŠ a SOU Podbořany

  15.1.2019

  V pátek 11.1. navštívili žáci z 2.stupně ZŠ "Den otevřených dveří na SOŠ a SOU Podbořany". Absolvovali detailní prohlídku školy včetně technického zázemí učilišť, podívali se také na internát školy a ochutnali z kuchařského umění zdejších studentů. Návštěva byla opravdu přínosná a všem se líbila. Do galerie Den otevřených dveří na SOŠ a SOU Podbořany byly přidány fotografie.

 • Atletika do škol

  7.1.2019

  V projektu Atletika do škol ve kterém jsme zapojeni, zabodovala paní učitelka  Ing. Kidorová, která získala pro svou školu batoh v atletické tombole. Více informací přímo na stránkách:

  http://www.atletikaprodeti.cz/zpravodajstvi/silvestrovska-tombola-byla-rozebrana-v-rekordnim-case_2294.

 • Vánoční besídky

  Vánoční besídky

  19.12.2018

  Ve středu  19. 12. jsme měli na škole předvánoční besídky. Besídky zahájily třídy každá po svém. Atmosféra byla úžasná,  povídali jsme si o Vánocích a vánočních tradicích,které děti doma s rodiči dodržují (krájení jablíčka, pouštění lodiček, házení pantoflí a i lití olova) a také o tom, jak si Ježíška děti představují - bylo to velmi zajímavé.  Přečetli jsme si pohádku o Betlémě, ve kterém se Ježíšek narodil. Po svačině jsme odešli ven, kde jsme zvířátkům ozdobili stromečky jablky a mrkvemi, větší část potravy jsme nasypali do krmelce, zvířátka budou mít také Vánoce. A po této záslužné činnosti přišel okamžik, na který se všichni nejvíce těšili - rozdělování dárků. Pod stromečkem jich bylo opravdu hodně a všechny děti byly obdarovány. Všichni jsme si to moc užili. Do galerie Vánoční besídky byly přidány fotografie.

 • "Ježíškova vnoučata" - poděkování ZŠ v Lipenci

  "Ježíškova vnoučata" - poděkování ZŠ v Lipenci

  20.12.2018

   - Do galerie "Ježíškova vnoučata" - poděkování ZŠ v Lipenci byly přidány fotografie.

  Děkujeme celému týmu v Zš Lipenec za spolupráci.

 • Výstava v Žatci

  Výstava v Žatci

  20.12.2018

  Ve středu 19.12.2018 navštívili žáci 2.stupně výstavu v Žatci v Křížově vile. Výstava na téma Než přijde... se žákům hodně líbila, pořadatelům se mimořádně povedla. Do galerie Výstava v Žatci byly přidány fotografie.

 • Vánoční besídka

  Vánoční besídka

  20.12.2018

  Poslední školní den letošního roku strávili žáci 2.stupně tradičně u vánočního stromečku s bohatou nadílkou a příjemnou náladou provoněnou čajem a cukrovím. Do galerie Vánoční besídka byly přidány fotografie.

 • Projekt "Ježíškova vnoučata"

  19.12.2018

  Žáci a zaměstnanci Základní školy Lipenec se též zapojili do projektu "Ježíškova vnoučata". Má to smysl. Děkujeme. Do galerie Projekt "Ježíškova vnoučata" byly přidány fotografie.

 • Vánoční soutěž v knihovně

  Vánoční soutěž v knihovně

  19.12.2018

  Ve školní knihovně se ve středu 12. prosince uskutečnila vánoční soutěž na téma: Pohádky. Soutěže se zúčastnili žáci 1. stupně a žáci 6. tříd. Děti si mezi sebou poměřily znalosti z oblasti pohádek, autorů pohádek, řešily křížovky, popletené názvy pohádek atd. Ve středu 19. prosince si výherci převzali pěkné ceny. Všem výhercům blahopřejeme. Do galerie Vánoční soutěž v knihovně byly přidány fotografie.

 • Angličtina nás baví

  Angličtina nás baví

  19.12.2018

  Do galerie Angličtina nás baví byly přidány fotografie.

 • Fyzika hrou

  Fyzika hrou

  19.12.2018

  O tom, že fyzika rozhodně není  teoretická  a nudná věda  se přesvědčují  ve  výuce žáci 2. stupně.  S očekáváním správného výsledku tvoří projekty v elektronických stavebnicích nebo zábavnou formou ověřují své znalosti o našich vynálezcích….Do galerie Fyzika hrou byly přidány fotografie.

 • Logické hry

  Logické hry

  18.12.2018

  Poslední předvánoční hodinu logických her spojili žáci I. i II. stupně své síly a strávili společně odpoledne tentokrát ve víru online logiky. Do galerie Logické hry byly přidány fotografie.

 • Prvoci pod mikroskopem

  Prvoci pod mikroskopem

  18.12.2018

  Stejně rychle i když trochu chaotickým způsobem se pohybovali prvoci v senném nálevu, které jsme měli možnost pozorovat pomocí nového  mikroskopu. Mladším dětem pomáhaly s vytvořením biologického preparátu děti starší. Po dnešku však vytvoření preparátu zvládne každý badatel. Do galerie Prvoci pod mikroskopem byly přidány fotografie.

 • Badatelský kroužek

  Badatelský kroužek

  18.12.2018

  Na posledním badatelském kružku v letošním kalendářním roce jsme uspořádali závody autíček na "raketový" pohon. Po mírné úpravě konstruktérské vady uchycených koleček, jezdila auta skvěle. Největší rychlosti i délky dojezdu dosahoval stroj Jany. Jeho motor však po větším natlakování explodoval a musel být vyměněn. Do galerie Badatelský kroužek byly přidány fotografie.

 • Hejtmanův pohár

  Hejtmanův pohár

  18.12.2018

  Ve čtvrtek 13.12.2018 proběhlo školní kolo Hejtmanova poháru žáků II. stupně. 1. místo obsadili Petr a Káťa z IX. třídy. Na 2. a 3. místo se už ale nikdo z vyšších ročníků nedostal. Naopak, v kategorii chlapců porazili s přehledem všechny starší chlapce 2 žáci z nejmladšího ročníku. 2. místo obsadil Matyáš ze VI. třídy a Anežka ze VII. třídy. 3. příčku obsadil Luboš ze VI. třídy a Valentýna ze VII. třídy. Vítězům gratulujeme. Do galerie Hejtmanův pohár byly přidány fotografie.

 • Vánoční tvoření ve školní družině

  Vánoční tvoření ve školní družině

  14.12.2018

  Do galerie Vánoční tvoření ve školní družině byly přidány fotografie.

 • "Luštitelská" soutěž

  "Luštitelská" soutěž

  12.12.2018

  V rámci klubu čtenářské gramotnosti se žáci zapojili do luštitelské soutěže, žákyně prvního stupně v soutěži uspěla a vyhrála krásnou cenu. Děkujeme za reprezentaci školy. Do galerie "Luštitelská" soutěž byly přidány fotografie.

 • Poznávací zájezd - Vánoční Vídeň

  Poznávací zájezd - Vánoční Vídeň

  10.12.2018

  Ve středu 5. prosince navštívili žáci 2. stupně v rámci výuky německého jazyka adventní Vídeň. Po příjezdu jsme jako první absolvovali návštěvu letního sídla Habsburků Schönbrunn. Pak jsme se přesunuli do vídeňské čtvrti, kde se nachází světoznámý dům Hundertwasserhaus, postavený v pohádkovém stylu známým vídeňským architektem Hundertwasserem. Zde si v malé pasáži žáci nakoupili suvenýry. Poté nás čekala prohlídka centra - Hofburg (zimní sídlo Habsburků a dnes sídlo rakouského prezidenta) a Stephansdom. Žáci procházkou centrem obdivovali překrásně vyzdobenou vánoční Vídeň. Výlet jsme zakončili návštěvou adventních trhů před radnicí.  Do galerie Poznávací zájezd - Vánoční Vídeň byly přidány fotografie.

 • Hodina s mikroskopem

  Hodina s mikroskopem

  10.12.2018

  2. stupeň při mikroskopování řas. Do galerie Hodina s mikroskopem byly přidány fotografie.

 • Přírodopis v hodinách

  Přírodopis v hodinách

  6.12.2018

  Každý druh má v ekosystému svou roli. Zmapovat a nastínit podmínky pro život druhů se pokouší během hodin přírodopisu a výtvarné výchovy žáci druhého stupně. Na to, zda se jim to podaří, si musíme ještě nějaký čas počkat. Vždyť i samotné přírodě to trvá mnoho let. Do galerie Výuka Přírodopisu byly přidány fotografie.

stránka:

Napište nám

Pokud máte jakékoli dotazy ohledně studia na naší škole, napište nám zprávu prostřednictvím tohoto formuláře. Vaše otázky rádi zodpovíme.
Jméno*:
Příjmení*:
Váš email*:
Vaše otázky, připomínky*:
Opište prosím text z obrázku*:
komunikuji se serverem, čekejte prosím
* takto označená pole jsou povinná