• Ozdravný pobyt Itálie 2023

• 25. 6. 2023
      • 25.6.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Ozdravný pobyt Itálie 2023 .

Naši žáci závěrem školního roku vyrazili ve dnech 16.6.- 25.6. na ozdravný pobyt do destinace Lido Adriano v Itálii. Akce se zúčastnila za dohledu pedagogických pracovnic téměř půlka školy. Ozdravný pobyt byl plný zážitků a nových zkušeností. Někdo byl poprvé u moře, jiný poprvé mimo domov na deset dní. Pobytu se zúčastnili jak žáci 1. třídy tak naši absolventi. Celý pobyt bylo krásné počasí, tudíž o strávený čas v bazénu a moři nebylo nouze. Všichni účastníci též absolvovali spousty soutěží, edukativních činností, výlet do San Marina, návštěvu místního Aquaparku až po úspěšný, dnešní návrat domů. Děkujeme tak cestovní kanceláři MoPet za zprostředkování tohoto zájezdu a všem zúčastněným za krásně strávené chvíle.

• Živé - Člověče, nezlob se

• 22. 6. 2023
      • 22.6.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Živé Člověče, nezlob se.

Ve čtvrtek 22. 6. 2023 se žáci druhého stupně proměnili v živé figurky a na zahradě školy proti sobě soutěžili v legendární hře Člověče, nezlob se. Tato tradiční hra byla pro naše žáky vylepšena o spoustu zajímavých úkolů a speciálních políček s pokyny. Žáci si užili prima dopoledne a nejlepší týmy byly oceněny diplomy a sladkými cenami.

• Začíná barevný týden

• 19. 6. 2023
      • 22.6.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Začíná barevný týden.

Pondělí - Náš barevný týden začínáme jak jinak než MODROU, protože jak se říká, modrá je dobrá! Děti zvládly i tematickou soutěž o modrou odměnu. Zítra už na nás čeká žlutá!

Úterý - Dnešek je ve znamení žluté, proto se z nás dnes stala sluníčka a pampelišky, i když už bylo trochu těžší najít ten správný kousek v šatníku. Přesto to děti zvládly bravurně a poradily si nakonec i s dnešní soutěží o žlutou odměnu. Zítra na nás čeká sportovní den ve stylu ČERVENÉ, tak nám držte palce, ať nám červená trička přinesou co nejlepší výkony!

StředaDnešní ČERVENÁ oslovila i mnoho našich vyučujících, děti ovšem nezůstaly pozadu a na naší sportovní dráze se to dnes krásně červenalo. Už se těšíme na zítřek a jeho zelenkavou barvičku.

Čtvrtek - Nemusí být Velikonoce, abychom si užili nanaší škole ZELENÝ čtvrtek. Dnešní den, byl totiž věnován právě této barvě a zajásali tak všichni milovníci zeleně. My jsme dnes do přírody vyrazili a strávili tam celé dopoledne hrátkami. Hned ráno jsme stihli i naši tematickou soutěž tentokrát o zelenou odměnu. Zítra na nás čeká již poslední barevný den - bílý.

Pátek - Dnes jsme se již BÍLOU barvou rozloučili s naším barevným týdnem, zasoutěžili si, odměnili se a jako bílé mráčky na obloze se rozutekly na víkend!

• Vybíjená Bítozeves 2023

• 22. 6. 2023
      • 22.6.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Vybíjená Bítozeves 2023.

Ve čtvrtek 22. června se uskutečnilo přátelské utkání ve vybíjené mezi regionálními základními školami. Naši žáci školu výborně reprezentovali a za svou snahu byli odměněni krásným 3. a 5. místem.

• T - Mobile Olympijský běh

• 21. 6. 2023
      • Do fotoalba byla přidána nová galerie T - Mobile Olympijský běh .

Dne 21.6.2023 byl v deset hodin odstartován T - Mobile Olympijský běh i na naší Základní škole v Lipenci. Pozvali jsme a přivítali žáky a paní učitelky ze ZŠ Liběšice a vrhli se společně do závodu. Žáci prvního stupně pokořili 500 metrů, starší konkurence v podání druhostupňových žáků vyrazila na kilometrovou trať. Výkony byly fascinující a časy přímo olympijské. V rámci doprovodného programu si žáci mohli zaveslovat v rámci projektu Česko vesluje na veslařských trenažérech a okusit tak krásu dalšího sportu. Všem běžcům - sportovcům děkujeme. za účast a vítězům gratulejeme 😄

• Florbalový kroužek

• 19. 6. 2023
      • 19.6.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Florbalový kroužek .

I ve školním roce 2022/2023 probíhal v Základní škole v Lipenci kroužek florbalu ve spolupráci s florbalovým klubem Louny. Žáci si již v minulém školním roce tento kroužek velice oblíbili a tak tento rok byla na kroužku hojná účast. Při závěrečném posledním tréninku, který se konal 16.6.2023, byly pro žáky připraveny trička jako odměna za účast i jako vzpomínka na společně strávené chvíle. Doufáme, že se i v příštím školním roce budeme moci na tento kroužek společně těšit.

• Slavili jsme první ročník NO BACKPACK DAY
    • Pasování žáků 8. třídy na deváťáky

• 16. 6. 2023
      • 16.6.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Pasování žáků 8. třídy na deváťáky.

Na předposlední červnový čtvrtek si žáci 9. třídy připravili aktivity spojené s pasováním osmáků. Během odpoledne všichni druhostupňoví žáci prověřovali své znalosti při obcházení stanovišť, kde plnili připravené úkoly z jednotlivých předmětů. Zasloužené vítězné místo patřilo osmákům, kteří na závěr celé akce podstoupili tradiční rituál pasování na deváťáky.