• Plavání 2022

• 9.5.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Plavání 2022 .

Žáci 4. a 5. úspěšně zakončili plavecký výcvik v bazénu v Lounech. Během deseti lekcí se naučili několik plaveckých stylů a na závěr dokázali zaplavat i 200 metrů. Za své výkony byli všichni odměněni diplomy s delfínem, kaprem nebo želvičkou a také sladkou odměnou.

• Soutěž mladých cyklistů

• 9.5.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Soutěž mladých cyklistů.

Vybraní žáci 5. a 6. třídy se zúčastnili Oblastního kola dopravní soutěže mladých cyklistů na dopravním hřišti v Žatci. Žáci byli prověřeni jak z teoretické znalosti dopravních značek, pravidel silničního provozu a základů první pomoci, tak samozřejmě i z praktických jízd při simulovaných situacích na silnicích. Za svoji snahu byli žáci odměněni pátým místem v první kategorii a čtvrtým místem v kategorii druhé.

• VELKÁ KOMPOSTOVÁ VÝZVA

• 6.5.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie VELKÁ KOMPOSTOVÁ VÝZVA .

Prostřednictvím dalšího osvětového úkolu s názvem VELKÁ KOMPOSTOVÁ VÝZVA, vyhlášeného společností RECYKLOHRANÍ, si žáci ve školní družině připomněli, proč je třeba třídit bioodpad, jak se správně bioodpad třídí a proč je důležitý kompost. Dozvěděli se výhody kompostování a zároveň si sami vyzkoušeli malý kompost vyrobit.

• Recyklace očima mladého vědce

• 6.5.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Recyklace očima mladého vědce.

V rámci programu Recyklace očima mladého vědce, jsme určovali druhy a typy půd v blízkosti budovy naší školy. Změřili jsme jejich pH. Zkrátka se z nás stali opravdoví vědci a my už nyní víme o půdě mnohem více než dříve. Víme, jak vzniká, jak je důležitá, jak můžeme zvýšit její úrodnost i jak pomáhat lidem, kteří tolik informací jako my nemají.

• Vybíjená 2022

• 5.5.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Vybíjená 2022.

Vybraní žáci 4. a 5. třídy se zúčastnili turnaje ve vybíjené v Městské sportovní hale Louny. Žáci měli po delší odmlce opět možnost porovnat své výkony s družstvy z jiných škol. Předvedli skvělou hru a nakonec skončili na krásném 6. místě. Gratulujeme...

• Prohlídka Památníku Terezín

• 4.5.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Prohlídka Památníku Terezín .

Třetího května se naše škola účastnila exkurze do Památníku Terezín. Pomocí velmi zajímavé přednášky o historii Terezína a osudech jeho obyvatel si žáci 8. a 9. třídy připomněli kruté zločiny proti lidskosti, které se děly v období Druhé světové války. V místním kině žáci získali také informace o nacistické propagandě a podvodech. Celý tento smutný návrat do historie žáky velmi zaujal a mnozí si uvědomili, že jsou skutečně rádi za to, co mají a že tyto zrůdnosti se již nesmí nikdy opakovat.

• Vzdělávání v oblasti rizikového chování

• 4.5.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Vzdělávání v oblasti rizikového chování.

Poslední dubnový čtvrtek proběhl na naší škole ve znamení preventivních akcí. Pro žáky prvního stupně byl připraven program Plavba po online moři, ve kterém byly probrány hlavní nebezpečí internetu (grooming, sexting, kyberšikana, stalking atd.). Program Moderní je nekouřit byl zaměřen na otázku proč lidé začínají kouřit, zdravotní i finanční důsledky kouření a také na otázku osobního postoje a rozhodnutí. V rámci programu Nuda a závislosti byly na fiktivních příbězích ukázány hlavní příčiny vzniku závislostí. Mluvilo se také o tom, na čem všem jsou lidé závislí, proč a jak se (ne)dá pomoci. Pod vedením lektora ze společnosti ACET žáci nejen poslouchali odborný výklad a plnili různé úkoly, spolupracovali, vzájemně diskutovali, ale především si rozšířili dosavadní znalosti z daných oblastí rizikového chování a odnesli si poučení pro budoucí chování a život v souladu se zdravým životním stylem.

• Čarodějnický rej se školní družinou

• 2.5.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Čarodějnický rej se školní družinou.

Odpoledne plné zábavných her a soutěží si žáci školní družiny užili naplno. Soutěžili v různých disciplínách, které prověřily, zda jsou opravdovými čarodějnicemi a čaroději. Museli například předvést, jak rychle umí létat na košťatech, kdo lapí nejvíce pavouků nebo kdo jako první doběhne do cíle s čarodějnickým lektvarem.

• Povinně zveřejňované informace - Kontakty

• Lipenec 119 440 01 Lipno 44001 Lipno Czech Republic
      • Elektronická adresa: https://zs-lipenec.edupage.org
      • Ředitelka školy Mgr. Markéta Loulová telefon č.: 739 456 436