• DEN ZEMĚ

• 29.4.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie DEN ZEMĚ.

Tato celosvětová událost připadá každý rok na 22. dubna. Je zaměřená na podporu životního prostředí, a proto se i naši žáci školní družiny postarali o úklid venkovních prostor naší školy.

• Pálení čarodějnic

• 29.4.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Pálení čarodějnic.

V pátek 29.4. prožili žáci 1.stupně čarodějnické řádění formou soutěží a opékání vuřtů. Den se vydařil, i počasí nám přálo.

• Malý vodohospodář

• 29.4.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Malý vodohospodář.

Dne 29.4. si žáci 1. a 2. třídy pověděli, jak je voda pro nás důležitá, jak je jí málo, jak s vodou šetřit a jak ji čistit. Sestavili si z lega čističku odpadních vod, pokusem zjistili, jak vodu filtrovat přes hrubý, jemný a mikrofiltr.

• Dějiny naživo

• 20.4.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Dějiny naživo.

Žáci šesté třídy se v hodině dějepisu pomocí kostýmů proměnili nejen na reálné postavy z historie, ale také na bájné, mýtické a biblické postavy, se kterými se setkali během vyučování od začátku školního roku. Pomocí jimi vytvořených životopisů nám žáci sdělili důležitá fakta ze života jejich postav a stručně nám popsali, proč se stali zrovna touto postavou. Dozvěděli jsme se například o zajímavostech ze života Kleopatry VII., o Pandoře a její tajemné skříňce, o údělu severské bohyně Hely, o slavném Thorovi a moci egyptské bohyně Isis. Seznámili jsme se s životem nejvyššího řeckého boha Dia, jeho bratra Poseidona a krásné Afrodity a zjistili jsme více o společenském postavení koček ve starověkém Egyptě. Akce se setkala s velkým úspěchem a chválou z řad žáků, kterým ještě jednou děkujeme, stejně tak i jejich rodičům za krásné kostýmy a skvělou spolupráci.

• Matematická soutěž Pangea

• 19.4.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Matematická soutěž Pangea.

Žákům druhého stupně byly předány diplomy s umístěním v celorepublikové matematické soutěži Pangea. Nejlepšího výsledku dosáhla Týnka, která se umístila jako 17. z téměř pětiset žáků kraje v této kategorii. Všem řešitelům gratulujeme.

• Velikonoce ve školní družině

• 19.4.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Velikonoce ve školní družině .

Přípravy na svátky jara byly ve školní družině v plném proudu od začátku dubna. Žáci si připomněli zvyky a tradice spojené s tímto obdobím, vytvořili krásné výrobky a dekorace s velikonočními motivy, zaseli osení, namalovali kraslice a zahráli hru s názvem Velikonoční zajíček na zahradě školy o sladkou odměnu v podobě čokoládového zajíce. Období příprav si všichni ve školní družině užili a teď se už jistě těší na pondělní pomlázku.

• Povinně zveřejňované informace - Kontakty

• Lipenec 119 440 01 Lipno 44001 Lipno Czech Republic
      • Elektronická adresa: https://zs-lipenec.edupage.org
      • Ředitelka školy Mgr. Markéta Loulová telefon č.: 739 456 436