Děti z badatelského kroužku byly na své poslední vědecké výpravě v okolí školy. Pomocí atlasů a klíčů jsme určovali rostliny a povídali si o jejich významu a využití. Na konci kroužku obdržely děti absolventský list a nejlepší badatelé knihy Malý vědec a 365 nápadů, ze kterých mohou čerpat inspiraci k bádání i v dalších letech. Do galerie Badatelský kroužek byly přidány fotografie.

• Soutěž Mladý záchranář

• 14. 5. 2019
      • 14.5.2019

V pondělí 13.5. 2019 jsme se již tradičně zúčastnili branné soutěže Mladý záchranář, pořádanou IZS Kraje. Letošní nově sestavený tým žáků šel hrdě ve stopách svých předchůdců z minulých let. Předvedl své dovednosti v oblasti zdravovědy, dopravní výchovy, požární ochrany i ochrany přírody a žáci si odvezli POHÁR ZA KRÁSNÉ 3. MÍSTO. Celému družstvu děkujeme za vzornou reprezentaci školy a blahopřejeme! Do galerie Soutěž Mladý záchranář byly přidány fotografie.

• Krajské kolo  - Odznak všestrannosti olympijských vítězů
    • Soutěž mladých cyklistů v Žatci

• 13. 5. 2019
      • 13.5.2019

Dne 10. května se osm žáků naší školy zúčastnilo dopravní soutěže v Žatci. Soutěžili jsme v kategorii mladších a starších žáků a obě družstva se umístila na velice pěkném druhém místě. Nevyhlašované, ale podle počtu bodů druhé místo z celkového počtu šedesáti žáků, obsadil Filip Vokurka. Všem soutěžícím gratulujeme. Do galerie Soutěž mladých cyklistů v Žatci byly přidány fotografie.

• Pracovní činnosti v 5.třídě

• 6. 5. 2019
      • 6.5.2019

Součástí pracovních činností je i činnost spojená s ošetřováním a jednoduchým zacházením s rostlinami. Žáci si přinesli z domova hlínu a květináč a zkusili si zasadit sazenice rajčat, která si po skončení vyučování vzali domů. Do galerie Pracovní činnosti v 5.třídě byly přidány fotografie.

• Turnaj McDonald's Cup

• 3. 5. 2019
      • Dne 30.4.2019 se mladší žáci a žákyně zúčastnili turnaje McDonald's Cup. Na zkušenou se vydalo družstvo sestavené z děvčat a chlapců 1. a 2. třídy. V turnaji se jim nepodařilo vstřelit branku a skončili na posledním místě. Starší, zkušenější žáci si zahráli pouze mimo soutěž. Podali ovšem vynikající výkon a pokud by byl jejich výkon započítán, skončili by celkově na 2. místě. Do galerie Turnaj McDonald's Cup byly přidány fotografie.

• Turnaj ve volejbale a minikopané

• 26. 4. 2019
      • 26.4.2019

Tento týden jsme se zúčastnili turnaje ve volejbale starších žáků v Žatci a turnaje v minikopané mladších a starších žáků v Postoloprtech. Ze všech tří akcí odvážíme především cenné zkušenosti. Porovnání našich výkonů s výkony ostatních týmů nás doufejme bude inspirovat k většímu odhodlání do sportovních aktivit. Děkujeme a gratulujeme. Do galerie Turnaj ve volejbale a minikopané byly přidány fotografie.