• Výlet - 9.třída

• 29.6.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Výlet - 9.třída.

Žáci 9. třídy vyrazili v úterý 28. června na školní výlet do Loun. Nejdříve navštívili chrám sv. Mikuláše a podívali se na Louny z věže kostela. Pak se absolventi naší školy přesunuli do lounského bowlingu, kde mezi sebou soupeřili. Všichni si výlet užili.

• Od hliněných tabulek k robotům

• 29.6.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Od hliněných tabulek k robotům.

Žáci 4. a 5. třídy vytvořili v rámci celoškolního projektu Cesta do digitálního světa, zajímavou přednášku pro své spolužáky z 1. stupně. Seznámili je s vývojem počítačů a dalších digitálních technologií. Vyprávění začalo u hliněných tabulek a postupně gradovalo až k moderním robotům, které si žáci 5. třídy sami navrhli, nakreslili, dali jim potřebné parametry a předvedli je svým spolužákům.

• Vyhodnocení fotografické soutěže - školní družina

• 27.6.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Vyhodnocení fotografické soutěže .

V uplynulých dnech proběhla ve školní družině fotografická soutěž v rámci celoročního projektu Cesta do digitálního světa. Žáci školní družiny si zahráli na amatérské fotografy, kteří pomocí mobilních telefonů nafotili zajímavé fotografie přírody v okolí školy. Hlasovat pro nejhezčí fotografii mohli nejen pedagogové a žáci, ale i veřejnost. Na 1. místě se umístil Štěpán S. s fotografií poupěte růže, na 2. místě se umístily sestry Sabina a Kamila V. s fotografií rozkvetlé růže a 3. místo získala Šárka B. a Adéla N. s fotografií růže šípkové. Vítězům gratulujeme!

• Osmiboj ve školní družině

• 27.6.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Osmiboj ve školní družině.

V průběhu měsíce května a června probíhal ve školní družině osmiboj. Děti byly rozděleny podle věkových kategorií tak, aby i ti nejmenší měli šanci zvítězit. Sportovci soutěžili a měřili své síly v různých disciplínách. Výsledky jednotlivých disciplín byly velice vyrovnané, jelikož všichni bojovali ze všech sil. Vítězové za nejlepší výsledky získali diplomy, věcné ceny a sladké odměny.

• Nocování ve školní družině

• 27.6.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Nocování ve školní družině.

Konec tohoto školního roku jsme si chtěli s dětmi v družině opravdu užít a proto jsme se rozhodli uspořádat Spaní ve školní družně. V pátek 24.6. se natěšené děti sešly s batohy, spacáky a karimatkami ve škole a těšily se na večer plný her a zábavy. Naše akce začala táborákem, kde jsme si opékali buřty, následovala podvečerní vybíjená a různé hry. Když se začalo pomalu stmívat, odebrali jsme se do tělocvičny na diskotéku. Po tanci a večerní zábavě si každý připravil místečko na spaní a na závěr večera odvážlivci absolvovali stezku odvahy. Pro lepší usínání byla pro děti ještě připravena projekce pohádky. Ráno jsme společně posnídali, uklidili spacáky a s pěknými zážitky odcházeli domů.

• Pasování

• 27.6.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Pasování.

24. června proběhlo na školním pozemku pasování žáků 8. třídy na deváťáky. Součástí akce byly vědomostní soutěže, kterých se zúčastnili žáci celého 2. stupně. Akce se vydařila, počasí nám přálo.

• Turnaj ve vybíjené

• 23.6.202

Do fotoalba byla přidána nová galerie Turnaj ve vybíjené.

Dne 22.6.2022 Základní škola v Lipenci pořádala turnaj ve vybíjené pro žáky 1. stupně. Pozvání přijali ZŠ a MŠ Liběšice, ZŠ a MŠ Tuchořice, ZŠ a MŠ Bítozeves. Žáci odehráli velmi dobré zápasy, kde předvedli spoustu pěkných kombinačních akcí. Podělili se o krásné ceny a sportovní zážitky. Putovní pohár pro vítěze získala ZŠ a MŠ Bítozeves. Děkujeme a těšíme se na další společné akce.

• Mezinárodní den triček ve školní družině

• 22.6.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Mezinárodní den triček ve školní družině .

Mezinárodní den triček vznikl v roce 2008 jako nový neoficiální svátek, který připadá na 21. června. Tričko, nepostradatelná náplň skoro každé šatní skříně, může být bílé, barevné, s obrázkem nebo nápisem. Slavní návrháři, drobní výrobci i lidé doma se předhánějí, kdo vymyslí originálnější kousek. Tak se stalo i ve školní družině, kde si žáci sami vytvořili trička dle vlastní fantazie a kreativity, které v tento den oblékli a doplnili si tak i šatník originálním kouskem.

• Povinně zveřejňované informace - Kontakty

• Lipenec 119 440 01 Lipno 44001 Lipno Czech Republic
      • Elektronická adresa: https://zs-lipenec.edupage.org
      • Ředitelka školy Mgr. Markéta Loulová telefon č.: 739 456 436