• Stavitel věží

• 21.3.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Stavitel věží.

V pátek 18.3. se z žáků 1. a 2. třídy stali tentokrát stavitelé věží. Aby byla věž stabilní, musí mít pevnou základnu. Ze svých těl zkoušeli, jak takovou základnu postavit. Následně postavili Ještěd z kostek.

• Zimní tvoření 1. - 3.třída

• 21.3.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Zimní tvoření 1. - 3.třída.

Zimní tvoření 1. - 3. třídy: Zima je pryč a my vám posíláme ochutnávku našeho zimního tvoření. S radostí vítáme očekávaný první jarní den a těšíme se na dny plné sluníčka, tepla a jarního tvoření.

• Absolventský ples 2022

• 20.3.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Absolventský ples 2022.

V pátek dne 18.3.2022 se v KD Lipno konal absolventský ples žáků 9. ročníku. Je to vzpomínka na celý život, kterou jim nikdo nevezme. Večer byl zahájen tancem absolventů školy, který nacvičovali už od listopadu. Byla to taková přehlídka krásných šatů, protože všechny dívky vypadaly jako z pohádky a klukům to v oblecích samozřejmě také moc slušelo. Po předtančení paní ředitelka školy Mgr. Markéta Loulová společně s třídní učitelkou Mgr. Lenkou Marešovou a zřizovatelem školy, starostou obce Lipno panem Pavlem Kockem předali absolventské šerpy, květinu a absolventský list. Následoval tanec s rodiči. Dále bylo na programu půlnoční, taneční vystoupení absolventů 2022. Ples se skutečně vydařil a všem, kteří se na něm podíleli, děkujeme.

• Oslavy Sv. Patrika - patrona Irska

• 18.3.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Oslavy Sv. Patrika - patrona Irska.

17. březen byl na naší škole ve znamení oslav Sv. Patrika - patrona Irska. Během projektového dne jsme v hodinách angličtiny četli o historii a vzniku tohoto irského svátku, sledovali videa z průvodu v New Yorku, snědli zelený oběd a také si vyrobili kloboučky, záložky do knih a jiné symboly svátku. Samozřejmostí bylo zelené oblečení, aby nás nepoštípal Leprikon!

• Dopravní výchova - MOST

• 18.3.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Dopravní výchova - MOST.

Dne 16. 3. se žáci 4. a 5. třídy zúčastnili posledního čtyřhodinového bloku dopravní výchovy na Dětském dopravním hřišti v Mostě. Nejprve si žáci formou přednášky a filmů opětovně připomněli silniční značky a pravidla silničního provozu. Přednáška byla zakončena vědomostním testem. Ve druhé části bloku se žáci přesunuli ven, kde si všichni nasadili helmy, chopili se kol a pustili se do zkoušky z pravidel silničního provozu v praxi. Úspěšní žáci získali průkaz cyklisty.

• Výtvarná soutěž

• 17.3.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Výtvarná soutěž.

Obrázky zaslané do výtvarné soutěže, která si vzala za cíl seznámit nejmladší generaci s problematikou muskuloskeletálních onemocnění, poučit ji o rizicích, která představují pro zdraví dětí i dospělých, a zapojit ji teoreticky i prakticky do celospolečenského úsilí čelit vzniku MSD. Naší školu reprezentují obrázky děvčat ze 6. a 7. třídy.

• Hodina matematiky

• 17.3.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Hodina matematiky.

V rámci hodiny matematiky si dnes děti místo běžného rýsování samy zahrály na jednotlivé body i obrazce v rovině. Nejprve někteří žáci vytvořili svými těly osu a ostatní se v prostoru třídy správně rozmístili jako vzor bodu a jeho obraz v osové souměrnosti, poté spolu vytvořili dokonce čtverce či trojúhelníky. Pomocí provázku jsme pak zjišťovali, zda se shoduje vzdálenost od osy u všech jednotlivých bodů a kdo je komu správným vzorem či obrazem. Poté si stejným způsobem zvolili také souměrnost podle středu, který opět tvořil vybraný žák. Děti si tak samy procvičily orientaci v prostoru, odhad správné vzdálenosti i pravidla souměrnosti v praxi.

• Povinně zveřejňované informace - Kontakty

• Lipenec 119 440 01 Lipno 44001 Lipno Czech Republic
      • Elektronická adresa: https://zs-lipenec.edupage.org
      • Ředitelka školy Mgr. Markéta Loulová telefon č.: 739 456 436