• Soutěž matematický klokan

• 14.3.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Soutěž matematický klokan.

Dne 18. 3. 2022 bude na naší škole probíhat pro žáky druhého stupně SOUTĚŽ MATEMATICKÝ KLOKAN. Ti, kteří mají zájem o účast v soutěži, se zapíší u své vyučující matematiky do úterý 15.3.

• Podpoř lidi s Downovým syndromem

• 4.3.2022

Školní družina se připojuje společně se ZŠ v Lipenci ke světovému dni 21.3.2022.

Downův syndrom je celoživotní zdravotní postižení způsobené ztrojením 21. chromozomu. Protože chromozomy svým tvarem připomínají ponožky, organizace Down Syndrom International je zvolila za symbol akcí k tomuto dni. Pokud totiž ponožky spojíme patami, připomenou nám písmeno X, tedy chromozom, který je zodpovědný za toto zdravotní postižení. I když jsme, každý odlišný v čemkoliv můžeme se vzájemně od sebe hodně naučit.

• Regionální muzeum  Jílové u Prahy
          • Regionální muzeum Jílové u Prahy

• 4.3.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Regionální muzeum Jílové u Prahy.

Ve čtvrtek dne 3.3.2022 nás čekal po dlouhé době společný výlet za hranice naší školy. 2. stupeň vyrazil do Regionálního muzea v Jílovém u Prahy. To, že děti odložily své mobily a společně si v autobuse zazpívaly, svědčí o skvělé náladě, kterou jsme si všichni přibrali na cestu. Vyprávění archeoložky a prohlídka archeologických vykopávek v muzeu zaujala určitě každého. Následná prohlídka muzejních exponátů týkající se těžby zlata byla také zajímavá. Jejím vyvrcholením se stala honba za zlatem a ražba mince. Odpoledne nás ještě čekala výstava obrazů známých osobností výtvarníka Heshama Malika, do které přispívali svými komentáři i žáci naší školy. Někteří žáci měli štěstí a své komentáře pod obrazy skutečně našli. Ostatní komentáře si určitě přečtou lidé na dalších výstavách v jiných městech. Škoda jen, že zdařilá výtvarná díla našich žáků jsme na výstavě nenašli. Snad si je budou moci prohlédnout lidé v cizích zemích, kam výstava určitě v jiné podobě také zavítá.

• Knihovna Louny

• 28.2.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Knihovna Louny.

2. pololetí je už v plném proudu a prvňáčci už dávno čtou svá první slova. Nejvyšší čas vyrazit do knihovny. Se svými staršími kamarády ze druhé a třetí třídy se vypravili do knihovny v Lounech, kde pro ně paní knihovnice připravila výlet do pohádkového království. V knihovně je čekaly spousty pohádkových knih, známé i pro některé neznámé. Bylo z čeho vybírat. Děti si o všech s paní knihovnicí hezky povídaly. Ta jim představila i autory dětských knih, děti se seznámily i s jejich ilustrátory. Ilustrátor již není jen cizí slovo. Pohádkovou besedu děti ukončily kresbou postaviček, o kterých si s knihovnicí povídaly. Nakonec z nich utvořily velký plakát, který bude zdobit naší školní chodbu. Těšíme se na další návštěvu, která nás čeká v měsíci březnu.

• Karnevalový rej pořádaný školní družinou

• 21.2.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Karnevalový rej pořádaný školní družinou .

Dne 16.2.2022 se konal ve školní družině KARNEVAL. Děti se převlékly do svých připravených kostýmů a masek. Karnevalový rej mohl začít. Zahájen byl promenádou a vyhlášením nejkreativnějším kostýmem. Pokračoval nejrůznějšími soutěžemi pro pobavení a legraci. Nechyběla ani diskotéka. Na závěr byli vyhlášeni vítězové o nejhezčí škrabošku, kterou měly děti za úkol vytvořit ve školní družině.

• Stavitel mostů 1. a 2. třída

• 18.2.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Stavitel mostů 1. a 2. třída.

18.2.2022 si žáci 1.a 2.ročníku zahráli na stavitele mostů. Seznámili se s historií stavby Karlova mostu, prohlédli si jeho fotografie, "házeli" vajíčka, pochopili důležitost pilířů. Nakonec si postavili tak pevný most z Lega, že se po něm mohli i projít.

• Olympiáda v anglickém jazyce

• 18.2.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Olympiáda v anglickém jazyce.

Tento týden proběhlo na naší škole školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Vítězem ve svých kategoriích se stali Noi, Kristián a Emma, kteří zároveň postupují do okresního kola, které se uskuteční v březnu v Žatci. Gratulujeme.

• Povinně zveřejňované informace - Kontakty

• Lipenec 119 440 01 Lipno 44001 Lipno Czech Republic
      • Elektronická adresa: https://zs-lipenec.edupage.org
      • Ředitelka školy Mgr. Markéta Loulová telefon č.: 739 456 436