• Žáci páté třídy na cestách

• 28. 6. 2023
      • 28.6.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Žáci páté třídy na cestách.

V posledním výukovém týdnu vyrazili žáci 5. třídy hned na několik výletů. V úterý se zúčastnili exkurze v krásném zrekonstruovaném Vernerově mlýně, kde na absolvovali přednášku o historii mlýna a dávných řemeslech. Žáci si pak pomocí krátkého kvízu ověřili, co vše si z přednášky zapamatovali. Ve středu na žáky čekal pěší výlet do Jimlína. Počasí přálo, tudíž cesta byla příjemná a spojená s prohlídkou přírody. Na konci cesty na žáky čekala krásná odměna v podobě venčení pejsků z Útulku Jimlín, kterou si žáci nesmírně užili. Na závěr ještě rychlá prohlídka Zámku Nový hrad, kde se žáci občerstvili a hurá na autobus.

• Historická Praha

• 28. 6. 2023
      • 28.6.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Historická Praha.

S žáky 9. třídy jsme se vydali na třídní výlet do našeho hlavního města za poznáváním nejvýznamnějších historických a kulturních památek našeho státu. Nejvíce času jsme věnovali prohlídce největšího hradního komplexu na světě – Pražskému hradu. Krásná panorama Prahy jsme si prohlédli z Karlova mostu, zaujaly nás také mnohé barokní sochy a sousoší na procházce po mostě. Naši expedici za poznáním jsme zakončili na Václavském náměstí u Pomníku svatého Václava, který je symbolem české státnosti. Z Prahy si odvážíme nejen nové vědomosti, ale také zážitky a pěkné vzpomínky.

• Výprava do Jump Arény v Mostě
    • Zoopark v Chomutově

• 27.6.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Zoopark v Chomutově .

27. června vyrazila 6. třída na školní výlet vlakem do Zooparku v Chomutově. Děti vyhledávaly informace na otázky v pracovních listech a dozvěděly se spoustu zajímavých informací o zvířatech. Počasí nám přálo a žáci si výlet skvěle užili.

• Výlet vláčkem

• 27.6.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Výlet vláčkem.

S žáky sedmé třídy jsme si vyjeli na výlet vláčkem do Ústí nad Labem. Zde jsme se vypravili lanovkou nejprve do zrcadlového bludiště na Větruši a pak jsme hledali správnou cestu ještě jednou v bludišti přírodním. Výlet jsme završili dobrým obědem a plní zážitků se vydali vlakem zpět.

• Vodní nádrž Fláje

• 27.6.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Vodní nádrž Fláje.

V dnešním slunečném dni jsme se vyrazili zchladit se žáky druhého stupně na prohlídku přehrady Fláje, jediné pilířové stavby svého druhu v ČR. Dozvěděli jsme se mnohé o její historii, obdivuhodných stavebních parametrech a v neposlední řadě také o její nepostradatelné funkci z hlediska zásobárny pitné vody i protipovodňové ochrany pro území pod hrází.

• Perfektní dopoledne na K500

• 27.6.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Perfektní dopoledne na K500.

Dne 27.6.2023 si žáci 1. až 3. ročníku užili perfektní dopoledne na K500. Potěžkali si vojenskou výzbroj, prohlédli si veškerou vystavenou vojenskou techniku, zastříleli si z luku. Namalovali si kameny pro štěstí, křídami kreslili na zem a pomazlili se s pejsky. Při dopravních soutěžích získali krásné odměny. Ke konci celé akce si žáci nechali od záchranářů nasimulovat různá zranění. Protože se na nás usmálo i sluníčko, program mohl být ukončen ledovým osvěžením v podobě nanuku. Velký dík patří vojákům ze Žatce a záchranným složkám za úžasný program.

• Školní družina