• Čtenářský klub a deskové hry

• 4.10.2021

Do fotoalba byla přidána nová galerie Čtenářský klub a deskové hry.

Čtenářský klub 2., 3., a 4.tř. Žáci, kteří dochází do Čtenářského klubu, rozvíjí nejen své čtenářské dovednosti, ale také i svou paměť a představivost. Čtou známé pohádky, učí se pracovat s textem, plní různá procvičovací cvičení, řadí děj podle dějové – obrázkové posloupnosti a následně si pohádku i zahrají. Máme nové loutkové divadlo, které je velmi krásně ilustrované a žáky moc baví. V měsíci září si žáci zahráli a zdramatizovali tyto pohádky: „Boudo, budko“, „Červená karkulka“, „O koťátku, které zapomnělo mňoukat“. Deskové a logické hry 3. a 4. tř. I v tomto školním roce probíhá kroužek deskových a logických her. V měsíci září se žáci naučili a zahráli si různé zajímavé hry. Např.: Labyrint, Dobble, Pexe-trio, Pictureka, Ubongo, Twister, BrainBox, Cortex aj. Velmi oblíbenou hrou se stala hra Pictureka. Vzhledem k tomu, že máme ve škole novou interaktivní tabuli, tak mohou žáci společně hrát i různé interaktivní hry.

• 20. ročník oslav Evropského dne jazyků

• 28.9.2021

Do fotoalba byla přidána nová galerie 20. ročník oslav Evropského dne jazyků.

V posledních hodinách anglického jazyka jsme si připomněli již 20. ročník oslav Evropského dne jazyků, který se slaví 26.9. V letošním roce se úkolu zhostili žáci, kteří navštěvují Klub komunikace v cizím jazyce a připravili nám pěknou prezentaci a zábavné kvízy na poznávání neobvyklých evropských jazyků. Každý si tak mohl vyzkoušet své znalosti či jen tipnout o jaký jazyk se jedná. Všichni se úkolu zhostili svědomitě a tak na závěr obdrželi diplom za perfektní zvládnutí kvízů. Děkujeme Klubu za hezky připravenou projektovou hodinu.

• Školní družina

• 28.9.2021

Do fotoalba byla přidána nová galerie Školní družina.

Děti vyráběly chobotničky z recyklovaného materiálu, jako vzpomínku letních dnů a seriálu Chobotnice z 2.patra.

• Mezinárodní den jazyků

• 23.9.2021

Do fotoalba byla přidána nová galerie Mezinárodní den jazyků.

Žáci 9. třídy k Mezinárodnímu dni jazyků a v rámci celoročního projektu Cesta do digitálního světa zpracovali v hodinách německého jazyka myšlenkové mapy na téma Počítač. Rozvíjeli jsem si slovní zásobu nejen v německém jazyce, ale i v českém jazyce.

• Informace k provozu školy od 13.9.2021

• 11.9.2021

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že:

— Připomínáme, že platnost Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR upravující provoz škol a školských zařízení (č. j.: MZDR 14600/2021-19/MIN/KAN) končí k 10. 9. 2021. Od 13. 9. 2021 proto nebude ve školách a školských zařízeních platit povinnost zajištění screeningového testování dětí a žáků. Tímto také končí povinnost zaměstnanců prokazovat se OTN (ukončeným očkováním, negativním testem nebo proděláním nemoci covid-19).

— Nadále zůstávají v platnosti běžná pravidla pro nošení ochrany dýchacích cest ve školách, což především znamená, že žáci nejsou povinni nosit ochranný prostředek k zakrytí úst a nosu v případě, že jsou usazeni, a pedagogičtí pracovníci nejsou povinni nosit ochranný prostředek v případě, kdy poskytují vzdělávání.

• Závod T-MOBILE Olympijský běh

• 8.9.2021

Do fotoalba byla přidána nová galerie Závod T-MOBILE Olympijský běh.

Dne 8.9.2021 se naše škola zapojila do akce T-Mobile Olympijský běh. Připomněla si tak mezinárodní Olympijský den, tedy založení Mezinárodního olympijského výboru. V jeden den vyběhli naši žáci společně s tisíci běžců po celé České republice. Už od první vyučovací hodiny žáci řešili kvízy, zhlédli videa vše s olympijskou tématikou. V 10:00 hodin odstartovali žáci prvního stupně – délka 500 m, druhý stupeň 1 000 m. Po doběhu do cíle se rozdávali medaile a diplomy. Celé dopoledne nás provázelo sluníčko, dobrá nálada a radost z pohybu. Někteří žáci naší školy vyzkoušeli veslování na trenažéru v rámci PROJEKTU ČESKO VESLUJE do kterého je naše škola zapojena.

• Podatelna školy Základní škola Lipenec, okres Louny Lipenec č.p. 119 440 01 Louny Úřední hodiny: PO - PÁ od 8:00 - 14:00 hodin
      • ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ VLČEK & PARTNERS S.R.O. K RUKÁM POVĚŘENCE PRO OCHRANU OSOBNÍCH ÚDAJŮ JUDr. TOMÁŠE VLČKA NA ROUDNÉ 443/18, PLZEŇ 301 00 TEL. +420 602 627 213 EMAIL DPO@AKVLCEK.CZ