• Informace o přijímacích zkouškách

• 11.5.2020

Co se týče jednotných přijímacích zkoušek, ty v tomto školním roce (2019/2020) proběhnou následovně:
            Čtyřleté obory (včetně nástavbového studia) – 8. června 2020
            Víceletá gymnázia – 9. června 2020

Ministerstvo připravilo také podpůrné materiály ve kterých se může žák v reálném prostředí seznámit s testovacím archem včetně možnosti časomíry.
            Žáci budou mít k dispozici také aplikaci, kde si mohou procvičovat testy z minulých let. K dispozici budou také výuková videa, řekl ministr školství na tiskové konferenci.
            Testovací prostředí CERMAT pojmenované  Přijímačky bez obav  naleznete na webu prijimacky.cermat.cz <https://prijimacky.cermat.cz/menu/jednotna-prijimaci-zkouska-2019/prijimacky-bez-obav>, více informací o aplikaci pak najdete na webu České školní inspekce.
            Časové schéma školních přijímacích zkoušek stanovilo MŠMT, jejich rozpis přikládáme zde (viz. příloha) pz_casova_osa_6_5.pdf

• Vrácení finančních prostředků

• 22.4.2020

V průběhu měsíce května a června 2020 bude škola navracet finanční prostředky za ozdravný pobyt, lyžařský výcvikový kurz a lístky na ples. Žádáme zákonné zástupce, aby zaslali e-mailem na adresu: sindelarova@zs-lipenec.eu číslo účtu na který škola zašle finanční prostředky. Do poznámky uveďte jméno a příjmení žáka a uveďte akci (Op, Lvk, ples). Pokud nedisponujete bankovním účtem, můžete si osobně převzít finanční prostředky v druhé polovině měsíce června po telefonické domluvě s ekonomkou školy pí. Mádlovou č.t. 604 756 930.

• Učivo a domácí příprava

• Žáci:

Určím si pravidelný čas k práci dle rozvrhu.
            Pracuji pokud možno samostatně.
            Rodiče mi především zkontrolují, zda jsem udělal(a), co jsem měl(a).
            Každý materiál, který otevřu,potvrdím.
            Pokud něčemu nerozumím nebo nevím, co s materiálem dělat, nebo nestíhám zadanou práci zaslat do termínu pošle žák nebo rodič zprávu (zpráva, chat, email) dané učitelce.
            Rodiče:
            Dejte dětem prostor k výuce.
            Kontrolujte děti, zda pracují.
            Vysvětlení nechte na učitelkách.
            Vše je jen o komunikaci, děkujeme za spolupráci pedagogický sbor ZŠ Lipenec.

• Potvrzení - Žádost o ošetřovné z důvodu uzavření školy

• 20.3.2020

Ošetřovné po celou dobu mimořádného opatření v souvislosti s koronavirem budou moci čerpat i OSVČ a děti až do 13 let, bude platit i zpětně. Ti, kdo si již požádali, tak nebudou muset vyplňovat novou žádost. Jde o celou dobu uzavření školy. Pokud zákonný zástupce žáka potřebuje vystavit Žádost o ošetřovné z důvodu uzavření školy, požádá e-mailem - adresa: sindelarova@zs-lipenec.eu kde bude uvedeno jméno a příjmení dítěte. Škola vám e-mailem zašle zpět.  Děkujeme

• Podatelna školy Základní škola Lipenec, okres Louny Lipenec č.p. 119 440 01 Louny Úřední hodiny: PO - PÁ od 8:00 - 14:00 hodin