• Hejtmanův pohár

• 22.1.2020

Dne 21.1.2020 jsme zahájili školní kolo Hejtmanova poháru. Žáci si proběhnou v co možná nejkratším čase překážkovou dráhu a své výsledku si mohou porovnat s žáky z ostatních škol.

Více na http://www.hejtmanuvpohar.cz

• Klub logických deskových her

• 15.1.2020

Klub logických deskových her ukončil v letošním školním roce svou činnost. Na závěr jsme si ještě zahráli dvě zcela nové deskové hry, a pak byla vyhodnocena práce klubu. Nejlepší hráči letošního projektu si odnesli sladké odměny. Všichni členové získali účastnický list klubu.Do galerie Klub logických deskových her byly přidány fotografie.

• Tělesná výchova a sport

• 10.1.2020

Aerobik a tanec nám v rámci tělesné výchovy vykouzlil úsměv na rtech. V dalších hodinách tělesné výchovy začátkem kalendářního roku nás čeká Hejtmanův pohár - překonávání dráhy sportovních dovedností. Mrkněte na fotky z loňského ročníku:  http://hejtmanuvpohar.cz Do galerie Tělesná výchova a sport byly přidány fotografie.

• Drogy trochu jinak

• 10.1.2020

S žáky 8. třídy jsme vyzkoušeli webovou aplikaci „Drogy trochu jinak“, která hravou a interaktivní formou seznamuje s problematikou drog a ostatních sociálně patologických jevů. Různé hry, kvízy, křížovky, osmisměrky aj. žákům prozradily, jak jsou na tom se znalostí drog, jejich účinků, rozdělení, slangových výrazů atd. V druhé části aplikace, která obsahuje dotazníky a testy, se žáci mohli dozvědět něco o sobě.Do galerie Drogy trochu jinak byly přidány fotografie.

• Vánoční tvoření ve 2.třídě

• 17.12.2019

Poslední školní den v tomto kalendářním roce jsme si ve druhé třídě užili v duchu vánočního tvoření a tradic.Vyrobili jsme pro své nejbližší pěkná přáníčka a perníkové svícínky.Připomněli jsme si některé štědrovečerní tradice a nakonec se i potěšili z dárečků od kamarádů.Do galerie Vánoční tvoření ve 2.třídě byly přidány fotografie.

• Vánoční soutěž ve školní knihovně

• 17.12.2019

Ve středu 11. prosince se ve školní knihovně uskutečnila soutěž ve čtenářském zápolení na téma Vánoce - pohádky. Žáci soutěžili ve 3 kategoriích - 2. a 3. třída, 4. a 5. třída, 6. a 7. třída. Každý soutěžící dostal text, ve kterém vyhledával odpovědi na otázky, porovnával pravdivost tvrzení, vyhledával hlavní postavy, synonyma apod. V úterý 17. prosince se všichni účastníci sešli ve školní knihovně na slavnostním vyhlášení výherců a předání pěkných cen. Všem výhercům blahopřejeme.Do galerie Vánoční soutěž ve školní knihovně byly přidány fotografie.

• Hodina kódu

• 16.12.2019

V týdnu informatiky od 9. do 15. prosince se naši žáci připojili k celosvětové kampani Hour of Code. Žáci si osvojili základy programování a zjistili, že programování je vlastně zábavné, kreativní a dostupné jakýmkoliv věkovým kategoriím.Do galerie Hodina kódu byly přidány fotografie.