• Návštěva města Žatce

• 29.11.2019

Ve středu 27.11. 2019 odjeli žáci 9. třídy na hned dvě akce do Žatce. První navštívili žatecké muzeum, ve kterém shlédli výstavu k 30. výročí Sametové revoluce. Poté navštívili Výstavu středních škol 2020, která se konala na Střední zemědělské škole. Svou školu zde prezentovalo 23 škol z celého Ústeckého kraje, zvláště školy v našem regionu. Bylo opravdu z čeho vybírat. Do galerie Návštěva města Žatce byly přidány fotografie.

• Anglický jazyk ve 4.třídě

• 26.11.2019

Již nějakou dobu si ve 4. ročníku v hodinách anglického jazyka povídáme o Velké Británii a symbolech jejího hlavního města Londýna. Žáci si vyzkoušeli typický klobouk londýnského policisty, kterému se říká "Bobby". Také jsme si vyprávěli legendu o králi Artušovi a kouzelném meči v kameni a seznámili se s britskou královskou rodinou. Poté děti popřemýšleli o naší zemi a hlavním městě Praze a nakreslili a anglicky pojmenovali dva symboly Prahy.Do galerie Anglický jazyk ve 4.třídě byly přidány fotografie.

• WEBINÁŘ O HIV/AIDS

• 27.11.2019

Do vzdělávacího semináře se 26. listopadu zapojili žáci 9. třídy. V učebně informatiky sledovali on-line besedu lékařů a profesionálů z oboru a HIV pozitivní lektorky doplněnou o tematické filmy a videa. Během besedy aktivně využili možnosti posílat interaktivní dotazy týkající se dané problematiky. Před zahájením semináře a po jeho vysílání žáci vyplnili elektronické dotazníky o HIV. Mohli jsme tak ověřit, že během semináře se dozvěděli další důležité informace o tomto viru/infekci.Do galerie WEBINÁŘ O HIV/AIDS byly přidány fotografie.

• Pohádkově laděný podzimní čas ve školní družině

• 26.11.2019

V měsíci listopadu jsme se ve školní družině věnovali pohádkové tématice - četli jsme si a poslouchali předčítanépohádky, některé pohádky jsme společně vypravovali a dramatizovali formou hraní maňáskového divadla. Také jsmezpívali písničky z pohádek a pohádkových filmů, kreslili, malovali a vybarvovali obrázky a řešili pohádkové hádankya kvízy formou her a soutěží.Do galerie Pohádkově laděný podzimní čas ve školní družině byly přidány fotografie.

• Oblastní kolo ve florbalu

• 22.11.2019

Dne 21.11. 2019 jsme odehráli oblastní kolo ve florbalu pro žáky 6. a 7.tříd v Postoloprtech. Kluci měli tentokrát pomalejší rozjezd, ale po změně na jednotlivých postech jsme hru zrychlili a vybojovali pěkné 5. místo. Do galerie Oblastní kolo ve florbalu byly přidány fotografie.

• 1. školní Recyklační zpravodaj

• 22.11.2019

Skupina žáků ze VII. třídy vydala svůj 1. školní Recyklační zpravodaj. Školní koordinátorka nechala žákům volnou ruku při výběru a sestavování pracovní skupiny a určila jen základní rámec zpravodaje. Na první schůzce se žáci seznámili se základním obsahem zpravodaje a dostali instrukce týkající se náplně práce jednotlivých členů týmu. Byl určen tzv. deadline a pak už zůstalo vedení týmu na demokraticky zvolené šéfredaktorce Vendule, která se svého úkolu zhostila velmi zodpovědně a celý tým tak vše zvládl na výbornou. Žáci během této aktivity rozvíjeli a získávali důležité schopnosti a dovednosti jako např.: schopnost práce v týmu; shromáždit, analyzovat, kriticky vyhodnotit a použít informace s využitím ICT; komunikativní dovednosti; naučili se organizovat svou práci i s ohledem k dodržení určeného termínu dokončení a odevzdání práce; učili se akceptovat potřeby a schopnosti žáků v týmu a v neposlední řadě rozvíjeli svou kreativitu. To, že se tohoto úkolu zhostili žáci dobrovolně, bylo vidět i na jejich nadšení, pracovním tempu i výsledku, který z této aktivity vzešel. Posuďte sami: Zpravodaj_ZSLipenec.pdf

• Sběr baterií

• 14.11.2019

Blížíme se k rekordu školy ve sběru baterií. Máme zcela naplněné 2 sběrné boxy. Třetí box je naplněn do poloviny. Pomozte nám doplnit poslední box.Do galerie Sběr baterií byly přidány fotografie.

• HISTORIE VZNIKU EU A JEJÍ VÝZNAM

• 20.11.2019

Na úterý 19. 11. 2019 přichystala pro naše žáky druhého stupně pracovnice z Eurocentra v Ústí nad Labem zajímavou přednášku na téma HISTORIE VZNIKU EU A JEJÍ VÝZNAM. Žáci se tak dozvěděli, kdy tato organizace vznikla, které státy se postupně staly její součástí, čím je pro Evropu přínosem a jaké důsledky z členství v EU a Shengenského prostoru plynou pro občany. Do galerie HISTORIE VZNIKU EU A JEJÍ VÝZNAM byly přidány fotografie.