• Velká gratulace našim žákům

• 30.1.2020

Dne 30. 1. 2020 jsme byli poctěni návštěvou a předáním certifikátu ze společnosti VHV Žatec. Žáci 3. a 4. třídy se společně zapojili do výtvarné soutěže Stromeček VHVáček. Hlavní cenou zde byl zážitek pro celou třídu
            (skupinu) v hodnotě 15 000 Kč.
            Odborná komise vybrala naše dílo jako nejlepší a žáci se tak mohou těšit na krásný výlet. Všichni máme z výhry obrovskou radost. Společnosti VHV Žatec tímto moc děkujeme. Do galerie Velká gratulace našim žákům byly přidány fotografie.

• Beseda o Nicholasu Wintonovi na téma SÍLA LIDSKOSTI

• 28.1.2020

Dne 28.1. jsme se zúčastnili se žáky 8. a 9. ročníku besedy o Nicholasu Wintonovi na téma SÍLA LIDSKOSTI. Jednalo se o velmi dojemný příběh odvážného muže, jenž v době před druhou světovou válkou zachraňoval zcela nezištně české a slovenské děti před nacisty tím, že velmi rychle a efektivně organizoval jejich přesuny do Anglie k náhradním rodinám, kde jim zajistil nový a bezpečný domov. Jeho hrdinství bylo odhaleno až po padesáti letech a od té doby se s jeho příběhem seznamují tisíce lidí po celém světě. Jsme velice rádi, že i my jsme si tento příběh vyslechli a připomněli si, jak důležité je nežít vždy jen pasivním způsobem života, ale umět ochotně pomáhat tam, kde jsme schopni. Do galerie Beseda o Nicholasu Wintonovi na téma SÍLA LIDSKOSTI byly přidány fotografie.

• Divadlo VeTři

• 23.1.2020

Ve čtvrtek 23. 1. přijelo z Počerad do naší školy Divadlo VeTři.  Jeho hlavní aktéři se snaží v projektu Prevence tak trochu jinak o prevenci  zábavnou formou. Program na téma Rasismus nebyl jako klasická přednáška, ale žáci byli aktivně zapojeni do samotného děje pořadu a spolupodíleli se tak na průběhu představení. Svým humorem, smyslem pro improvizaci  nejen poučili, ale také pobavili naše žáky. Do galerie Divadlo VeTři byly přidány fotografie.

• Školní kolo olympiády z anglického jazyka

• 23.1.2020

Minulý týden proběhlo na naší škole školní kolo olympiády z anglického jazyka.

V 6. třídě s 90% úspěšností vyhrál Matyáš Suchan

V 7. třídě s 86% úspěšností vyhrál Ha Noi Tat Nguyen

V 8. třídě s 84% úspěšností vyhrál Michal Horák

V 9. třídě s 80% úspěšností vyhrál Matouš Bukovský.

Někteří vybraní žáci budou v měsíci únoru reprezentovat naši školu na okresním kole olympiády v anglickém jazyce v Žatci. Gratulujeme.

• Návštěva Vrchlického divadla v Lounech

• 23.1.2020

Ve středu 22. ledna se žáci 8. třídy zúčastnili divadelního představení Přelet nad kukaččím hnízdem v podání pražského Divadla Radka Brzobohatého. Toto divadlo přijíždí do Loun vždy v lednu a představuje hry na motivy knih, které jsou žákům doporučovány k maturitní zkoušce. Divadelní hra se žákům velmi líbila, a pokud toto divadlo zavítá příští rok opět do Loun, jistě zase rádi zhlédneme další jejich představení. Do galerie Návštěva Vrchlického divadla v Lounech byly přidány fotografie.

• Hejtmanův pohár

• 22.1.2020

Dne 21.1.2020 jsme zahájili školní kolo Hejtmanova poháru. Žáci si proběhnou v co možná nejkratším čase překážkovou dráhu a své výsledku si mohou porovnat s žáky z ostatních škol.

Více na http://www.hejtmanuvpohar.cz

• Klub logických deskových her

• 15.1.2020

Klub logických deskových her ukončil v letošním školním roce svou činnost. Na závěr jsme si ještě zahráli dvě zcela nové deskové hry, a pak byla vyhodnocena práce klubu. Nejlepší hráči letošního projektu si odnesli sladké odměny. Všichni členové získali účastnický list klubu.Do galerie Klub logických deskových her byly přidány fotografie.

• Tělesná výchova a sport

• 10.1.2020

Aerobik a tanec nám v rámci tělesné výchovy vykouzlil úsměv na rtech. V dalších hodinách tělesné výchovy začátkem kalendářního roku nás čeká Hejtmanův pohár - překonávání dráhy sportovních dovedností. Mrkněte na fotky z loňského ročníku:  http://hejtmanuvpohar.cz Do galerie Tělesná výchova a sport byly přidány fotografie.

• Podatelna školy Základní škola Lipenec, okres Louny Lipenec č.p. 119 440 01 Louny Úřední hodiny: PO - PÁ od 8:00 - 14:00 hodin
      • Pověřenec pro ochranu osobních údajů Mgr. Vlček Šimon Kontakt: +420 724 264 448
      • e-mail na webmastera: sindelarova@zs-lipenec.eu