• Mikuláš a čert

• 5. 12. 2023
      • 5.12.2023 - Do fotoalba byla přidána nová galerie Mikuláš a čert.

Do Základní školy v Lipenci dorazil dne 5.12. Mikuláš a neztratil plášť. Navštívil spolu s andělem a čerty žáky prvního stupně. Vyslechli si krásné básně, písně a tak čerti byli bez práce. V pekle nikdo neskončil.

• Filmový týden
    • Dobrý skutek na Vánoce

• 1.12.2023

Naše škola se zapojila do projektu DOBRÝ SKUTEK NA VÁNOCE. V době od 1. - 15.12.2023 pošli dál dobrý skutek prostřednictvím dobrovolné sbírky hraček, knížek či oblečení na pomoc dětem v DPN.

• Knihovna Louny 1. - 3.třída

• 1.12.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Knihovna Louny 1. - 3.třída.

Každý měsíc se s žáky 1. - 3. třídy vydáváme za dobrodružstvím do Městské knihovny v Lounech. Tentokrát na nás čekalo téma S kamarády jde všechno lépe. Přečetli jsme si pohádku a špačkovi jménem Kamil, který by bez kamarádů nezvládl odletět do teplých krajů. Mít totiž přátelé, je něco velmi hezkého a bez nich by to nebylo ono. Vytvořili jsme si společně strom přátelství, který zdobí chodbu naší školy.

• Školní družina v kině

• 1.12.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Školní družina v kině.

Pro odreagování se od školních lavic vyrazila 30. listopadu školní družina do lounského kina. Animovaný film s názvem Letíme 2 byl promítán jen pro nás, a tak jsme měli kino celé pro sebe. Nechyběl ani popcorn, který ke kinu neodmyslitelně patří a dětem tak zpestřil sledování filmu. Všichni jsme si odpoledne moc užili a doufáme, že si kulturní zážitek brzy zopakujeme. Už teď se těšíme.

• Lounsko vesluje

• 30. 11. 2023
      • 30.11.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Lounsko vesluje.

Dne 29.11.2023 jsme se zúčastnili štafetového závodu na veslařském trenažéru LOUNSKO VESLUJE, který byl zároveň 1. nominačním závodem na zahajovací den MS 22. ÚNORA 2024. Naši školu reprezentovali žáci a žákyně IX. třídy. První místo pro nominaci sice nevybojovali, ale rozhodně se v závodě neztratili a bojovali o každý metr v pomyslné vodní dráze. Za dobrou reprezentaci školy děkujeme Valče, Báře, Anežce, Ivetě, Pavlíně, Frantovi, Vaškovi, Víťovi a Martinovi.

• DOD Gymnázium a SOŠ Podbořany

• 24. 11. 2023
      • 24.11.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie DOD Gymnázium a SOŠ Podbořany .

Dne 23.11.2023 žáci 9. třídy v rámci předmětu Svět práce navštívili den otevřených dveří v Gymnáziu a SOŠ Podbořany. Byli nám odprezentovány nejen tříleté, učební obory, ale i obory maturitní. Žáci si mohli vyzkoušet různé činnosti, ochutnat místní kuchyni, zakoupit si potraviny a seznámit se s oborem prodavač/ka v místní kantýně. V neposlední řadě nám byly představeny prostory školy jako takové (posilovna, sauna, učebny aj.)

• Čtenář na jevišti 2023 - Rosteme s knihou

• 21. 11. 2023
      • 21.11.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Čtenář na jevišti 2023 - Rosteme s knihou.

Společně s žáčky 3.třídy jsme se zapojili v rámci hodin českého jazyka a literatury do této soutěže. Žáčci se poctivě připravovali, vyráběli kulisy a trénovali text. Celý příběh je natolik s dramatizací pohltil, že chtěli ke konci již nácvik provádět bez scénáře pro lepší dramatizaci a pohybové vyjádření příběhu. Vzhledem k současnému období a počasí se naší třídě nevyhnula viróza. Kvůli viróze se průběh natáčení nevyvíjel podle plánu. Při prvním natáčení, kde účinkovali všichni žáčci, se objevily malé komplikace natáčení nedopadlo úplně nejlépe. Při dalším natáčení, kdy onemocněla jedna z postav (čtenářka, veverka a pavouk v jedné osobě), jsme museli improvizovat. Tato situace však ukazuje na flexibilitu žáčků, jejich schopnost se adaptovat na neočekávanou situaci a schopnost projevit kreativitu a improvizaci. Proto přikládám i další odkaz na krátké video (z prvního natáčení) pro představu, jak příběh má opravdu začínat – rozhovorem dvou čtenářek. Jiné natáčecí dny již nemohly být uskutečněny, protože jak tomu s nemocností ve třídách bývá, tak s dalším plánovaným natáčením již chyběl/a „pan učitel“ a „Strombula“. Přesto si myslím, že výsledek je velmi zdařilý a že se žáčci projevili mimořádnou šikovností. Vzhledem k uzpůsobení naší třídy, kdy s kulisami to na pohled vypadalo jako jeden velký chaos, jsme se v natáčecí den rozhodli změnit třídu na jeviště, aby si žáčci alespoň takto vyzkoušeli, jaké to je být na prknech, která znamenají svět.

Video určené pro soutěž:

Video s Dobrunkou:

V galerii si také můžete prohlédnout trénování se scénářem a naše kulisy. S přáním hezkého dne a s pozdravem žáčci 3.tř. PS: Držte nám palce či pěstí, konkurence je veliká … Děkujeme.