• Halloween

• 1.11.2019

Ve čtvrtek a pátek jsme s dětmi v hodinách anglického jazyka slavili podzimní strašidelný svátek Halloween. Děti přišly v nádherných maskách, ozdobily si dýně a na závěr dostaly za odměnu spoustu sladkostí. Zároveň v tento den 31.10. 2019si žáci připomněli Halloween i na 1. stupni. V hodinách českého jazyka a matematiky řešili strašidelné úlohy a při tělesné výchově si i jako strašidýlka pěkně zaskotačili. Den si určitě užili. Do galerie Halloween byly přidány fotografie.

• Školská futsalová liga

• 31.10.2019

Dne 25.10. 2019 žáci VI. a VII. třídy reperezentovali naší školu ve školské futsalové lize 7. Svůj první turnaj zvládli na výbornou a díky 2. místu postupují do 2. kola.  Do galerie Školská futsalová liga byly přidány fotografie.

• Výtvarný projekt Městské knihovny Louny

• 31.10.2019

Děti ze školní družiny se zúčastnily výtvarného projektu Městské knihovny Louny, který tentokrát nese název"Jak to chodí v cirkusu". Jejich zdařilá dílka budou vystavena v prostorách knihovny (vernisáž výstavybude 5. listopadu 2019 v 17.00 h).Do galerie Výtvarný projekt Městské knihovny Louny byly přidány fotografie.

• Pražský hrad

• 21.10.2019

Žáci 4.- 7. třídy ZŠ v rámci výuky Vlastivědy navštívili Prahu. Počasí se nám povedlo, kulturní zážitek byl veliký. Navštívili jsme Pražský hrad, byli přítomni při výměně stráží, Katedrálu sv. Víta, Zlatou uličku aj. Do galerie Pražský hrad byly přidány fotografie.

• Burza práce v Lounech

• 21.10.2019

Žáci 9. třídy ZŠ Lipenec jako každý rok v rámci předmětu Svět práce navštívili Burzu práce v Lounech na které vystavovalo přes 40 firem a několik středních škol. Žáci získali přehled o poptávce ze strany zaměstnance i zaměstnavatele a možnosti dalšího vzdělávání. Do galerie Burza práce v Lounech byly přidány fotografie.

• Den stromů

• 18.10.2019

Den stromů si žáci II. stupně připomněli vytvořením stromu své třídy. Do galerie Den stromů byly přidány fotografie.

• Podzimní tvoření ve školní družině

• 16.10.2019

Příjemné podzimní dny jsme trávili nejen při hrách na školní zahradě, ale také při vycházkách do přírody, kde jsme pozorovali změny v přírodě, poznávali rostliny a jejich plody, povídali si o tom, jak se zvířátka chystají na zimu apod. A také jsme si nasbírali různé přírodniny, které jsme poté využili k podzimnímu tvoření. Do galerie Podzimní tvoření ve školní družině byly přidány fotografie.

• Škola je zapojena do sbírání Špačků

• 10.10.2019

Zbytky vypsaných pastelek nepatří mezi odpadky, ale do Špačkoše. Sbírejte špačky z tužek a pastelek a odevzdávejte je ve škole do krabice vedle kontejneru na elektroodpad.Co se stane s pastelkami, které nasbíráte? Chráněná dílna STROOM DUB z ní vytvoří zajímavá umělecká díla, která se mají objevit v dějišti Olympijských festivalů 2020 a také v Českém domě v Tokiu během olympiády. Podrobné info naleznete v sekci PROJEKTY. Do galerie Škola je zapojena do sbírání "Špačků". byly přidány fotografie.