• Vybíjená 2022

• 5. 5. 2022
      • 5.5.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Vybíjená 2022.

Vybraní žáci 4. a 5. třídy se zúčastnili turnaje ve vybíjené v Městské sportovní hale Louny. Žáci měli po delší odmlce opět možnost porovnat své výkony s družstvy z jiných škol. Předvedli skvělou hru a nakonec skončili na krásném 6. místě. Gratulujeme...

• Prohlídka Památníku Terezín

• 4. 5. 2022
      • 4.5.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Prohlídka Památníku Terezín .

Třetího května se naše škola účastnila exkurze do Památníku Terezín. Pomocí velmi zajímavé přednášky o historii Terezína a osudech jeho obyvatel si žáci 8. a 9. třídy připomněli kruté zločiny proti lidskosti, které se děly v období Druhé světové války. V místním kině žáci získali také informace o nacistické propagandě a podvodech. Celý tento smutný návrat do historie žáky velmi zaujal a mnozí si uvědomili, že jsou skutečně rádi za to, co mají a že tyto zrůdnosti se již nesmí nikdy opakovat.

• Vzdělávání v oblasti rizikového chování

• 4. 5. 2022
      • 4.5.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Vzdělávání v oblasti rizikového chování.

Poslední dubnový čtvrtek proběhl na naší škole ve znamení preventivních akcí. Pro žáky prvního stupně byl připraven program Plavba po online moři, ve kterém byly probrány hlavní nebezpečí internetu (grooming, sexting, kyberšikana, stalking atd.). Program Moderní je nekouřit byl zaměřen na otázku proč lidé začínají kouřit, zdravotní i finanční důsledky kouření a také na otázku osobního postoje a rozhodnutí. V rámci programu Nuda a závislosti byly na fiktivních příbězích ukázány hlavní příčiny vzniku závislostí. Mluvilo se také o tom, na čem všem jsou lidé závislí, proč a jak se (ne)dá pomoci. Pod vedením lektora ze společnosti ACET žáci nejen poslouchali odborný výklad a plnili různé úkoly, spolupracovali, vzájemně diskutovali, ale především si rozšířili dosavadní znalosti z daných oblastí rizikového chování a odnesli si poučení pro budoucí chování a život v souladu se zdravým životním stylem.

• Čarodějnický rej se školní družinou

• 3. 5. 2022
      • 2.5.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Čarodějnický rej se školní družinou.

Odpoledne plné zábavných her a soutěží si žáci školní družiny užili naplno. Soutěžili v různých disciplínách, které prověřily, zda jsou opravdovými čarodějnicemi a čaroději. Museli například předvést, jak rychle umí létat na košťatech, kdo lapí nejvíce pavouků nebo kdo jako první doběhne do cíle s čarodějnickým lektvarem.

• DEN ZEMĚ

• 2. 5. 2022
      • 29.4.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie DEN ZEMĚ.

Tato celosvětová událost připadá každý rok na 22. dubna. Je zaměřená na podporu životního prostředí, a proto se i naši žáci školní družiny postarali o úklid venkovních prostor naší školy.

• Pálení čarodějnic

• 2. 5. 2022
      • 29.4.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Pálení čarodějnic.

V pátek 29.4. prožili žáci 1.stupně čarodějnické řádění formou soutěží a opékání vuřtů. Den se vydařil, i počasí nám přálo.

• Malý vodohospodář

• 29. 4. 2022
      • 29.4.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Malý vodohospodář.

Dne 29.4. si žáci 1. a 2. třídy pověděli, jak je voda pro nás důležitá, jak je jí málo, jak s vodou šetřit a jak ji čistit. Sestavili si z lega čističku odpadních vod, pokusem zjistili, jak vodu filtrovat přes hrubý, jemný a mikrofiltr.

• Velikonoční soutěžení ve školní knihovně