• "Už je tady zas, ten čertovský čas.."

• 5. 12. 2018
      • 5.12.2018

Dne 5. prosince nás poctil návštěvou sv. Mikuláš, čert a andílci. Laskavý sv. Mikuláš zpovídal žáčky školy. Ti mu na oplátku za jeho laskavost předvedli, jak jsou šikovní. Básničky a taneček měly úspěch. Žáčci byli obdarováni sladkým perníkem. Čert odešel s nepořízenou. Kdo ví, jak to bude za rok? Jestli někdo skončí v pekle, na to si budeme muset počkat zase rok. Do galerie "Už je tady zas, ten čertovský čas.." byly přidány fotografie.

„Mikuláši, přijď dnes k nám,
        písničku ti zazpívám.
        Přines prosím trochu dobrot,
        můžeš je dát třeba do bot.
        Dáváš dárky pro radost,
        pro každého máš jich dost.“
        Zdroj: http://www.i-creative.cz

• Beseda s myslivci

• 4. 12. 2018
      • 4.12.5018

V měsíci listopadu proběhla pro I. stupeň beseda s myslivci. Besedu si pro děti připravil pan MVDr. Josef Štýbr, předseda Mysliveckého sdružení v Košticích. Povídání o zvířátkách, o tom, jak se máme v přírodě chovat a mnoho dalších zajímavostí se žáci v této besedě dozvěděli. Byla zde i ukázka různých exponátů – vycpaný jezevec, lasice hranostaj apod. Na závěr proběhla soutěž ve které byli vítězní žáci odměněni. Beseda byla velice zajímavá, dětem se líbila. Myslivci si odvezli kaštany a žaludy, které nasbírali žáci pro zvířátka. Do galerie Beseda s myslivci byly přidány fotografie.

• Klub zábavné logiky a deskových her

• 29. 11. 2018
      • 29.11.2018

V letošním školním roce byl na naší škole v rámci projektu otevřen klub zábavné logiky a deskových her pro žáky navštěvující školní družinu a žáky druhého stupně. Zde si děti zábavnou formou rozvíjejí své matematické schopnosti jak v oblasti numeriky, tak i prostorové orientace. Učí se práci v kolektivu, obhajování svých nápadů a seberealizaci. Od začátku školního roku jsme si vyzkoušeli již více než deset druhů logických her, při nichž si vždy užijeme nejen spoustu zábavy a zdravého soutěžního ducha bez mobilů a internetu, ale také si hravou formou bystříme své logické myšlení, týmovou spolupráci i vynalézavost při uplatnění strategie vůči protihráčům. Do galerie Klub zábavné logiky a deskových her byly přidány fotografie.

• Žáci na stupních vítězů v soutěži "Mladý ekonom Ústeckého kraje 2018"
    • Kreativita našich žáků a zaměstnanců školy
    • Klub komunikace v angličtině

• 29. 11. 2018
      • 29.11.2018

Každé úterý odpoledne probíhá v naší škole Klub komunikace v angličtině. Žáci z I. stupně naší školy se zde zábavnou formou seznamují s novými slovíčky, sledují videa a pohádky v angličtině a následně vypracovávají pracovní listy nebo kreslí obrázky, zpívají písničky či dokonce tancují. Na posledním setkání, které byla věnovaná tématu MY DAD, popsali a nakreslili svého tatínka. Do galerie Klub komunikace v angličtině byly přidány fotografie.

• Zábavná logika

• 26. 11. 2018
      • 26.11.2018

Pondělí je v letošním roce na naší škole věnováno duchu zábavné logiky a her. Od začátku školního roku jsme si vyzkoušeli již více než deset druhů logických her, při nichž si vždy užijeme nejen spoustu zábavy a zdravého soutěžního ducha bez mobilů a internetu, ale také si hravou formou bystříme své logické myšlení, týmovou spolupráci i vynalézavost při uplatnění strategie vůči protihráčům. Do galerie Zábavná logika byly přidány fotografie.