• Zahájení školního roku 2018/2019
    • Školní výlet do Prahy a pasování žáků

• 2. 7. 2018
      • Žáci 9. třídy vyrazili v úterý 26. 6. na třídní výlet do pražské ZOO. Z Rašínova nábřeží jsme jeli lodí a užívali jsme si krásných výhledů na pražské památky. Počasí nám přálo, výlet se všem líbil.  28. června v dopoledních hodinách byli žáci 8. třídy pasováni na deváťáky. Pasování předcházeli soutěže, které si pro žáky 2. stupně připravili současní žáci 9. třídy. Do galerie Školní výlet do Prahy a pasování žáků byly přidány fotografie.

• Děti malují pro Konto Bariéry
    • Školní výlet do Plzně

• 27. 6. 2018
      • V úterý 26.6. jeli žáci 2. stupně na školní výlet do Plzně. Navštívili jsme Zoo a Dinopark, užili si slunečného počasí, dozvěděli se spoustu nového o prehistorických zvířatech, shlédli film v 3D kině a prošli celou zoologickou zahradu. Výlet se nám krásně vydařil a všichni jsme přijeli domů plni zážitků. Do galerie Školní výlet do Plzně byly přidány fotografie.

• Oslavy 80 let výročí od otevření školy

• 25. 6. 2018
      • V sobotu dne 23. června 2018 ožila Základní škola v Lipenci ruchem. Krátce po 10. hodině přicházeli do budovy hosté, aby si prohlédli školu. Ve třídách jste mohli shlédnout staré lavice, „Slabikář, Matematiku aj…“ Současní žáci se ochotně ujali návštěvníků a prováděli je školou. Příchozí mohli nahlédnout do tříd, nad původními školními pomůckami, dokumenty, plakáty a fotografiemi zavzpomínali na svá školní léta. Ve 13:00 hodin byl zahájen kulturní program na školním hřišti. Přivítání se ujala ředitelka školy Mgr. Markéta Loulová a moderátorka, zpěvačka Daniela Šinkorová. Všichni zúčastnění pak společně sledovali program žáků naší školy, v němž se střídalo vystoupení školního baletu, pěveckého sboru a divadelního vystoupení. Dalšími zúčastněnými byli Standa Hložek, paní Zuzana Bubílková aj.. Sobotní den byl o vzpomínání a setkávání. Zájemci měli možnost posedět, občerstvit se a zaposlouchat se do písniček. Děkujeme obci Lipno za pomoc při organizaci oslav. Do galerie Oslavy 80 let výročí od otevření školy byly přidány fotografie.

• Pochod do Lipna

• 25. 6. 2018
      • "V pátek 22. 6. bylo mnoho našich žáků  zaneprázdněno posledními přípravami na sobotní oslavy školy. Ne všichni však patřili mezi vystupující a proto jsme se zbylými žáky vyrazili na pochod do Lipna. A nebyla to cesta
        ledajaká, na žáky čekalo několik stanovišť, kde  plnili úkoly, bez kterých by nemohli pokračovat dále. V cíli jsme pak vyhodnotili nejlepší skupinku žáků a po zásluze ji odměnili. Zbytek dopoledne jsme si všichni užívali ve víru her, sportu a legrace na hřišti v Lipně."  Do galerie Pochod do Lipna byly přidány fotografie.

• Kino v Lounech

• 25. 6. 2018
      • Dne 22. 6. jel celý 1. stupeň do kina v Lounech na velmi krásnou, humornou a napínavou pohádku „Králíček Petr“. Po pohádce si žáci dále zpříjemnili dopoledne návštěvou cukrárny a oslavili tak úspěšné zakončení dalšího školního roku. Do galerie Kino v Lounech byly přidány fotografie.