• Dopravní soutěž v Žatci

• 28. 5. 2018
      • 28.5.2018

Děkujeme žákům a vyučujícím naší školy, kteří nás reprezentovali a v silné konkurenci velkých městských škol se probojovali v dopravní soutěži v Žatci na krásné druhé místo. S radostí jsme je ocenili.Do galerie Dopravní soutěž v Žatci byly přidány fotografie.

• PREVENTIVNÍ PROGRAMY ON-LINE

• 25. 5. 2018
      • 25.5.2018

Ve čtvrtek 24. května naší školu navštívil lektor ze společnosti e-DUHA. Pro žáky 1. stupně měl připraven preventivní program Kamarádi on-line, který se týkal aktuální tématiky rizik z prostředí internetu, závislosti na počítačových hrách, mobilních telefonech nebo tabletech. S žáky 2. stupně proběhla beseda závislosti on-line a jejich rizika věnovaná různorodému spektru závislostí na internetu. Beseda proběhla poutavým způsobem - lektor kladl důraz zejména na příběhy lidí, které se skutečně odehrály, praktické rady a poznatky z reálného života.Do galerie PREVENTIVNÍ PROGRAMY ON-LINE byly přidány fotografie.

• WEBINÁŘ O HIV

• 25. 5. 2018
      • 25.5.2018

Žáci z 2. stupně se zapojili 23. května do vzdělávacího on-line semináře. V učebně informatiky sledovali besedu lékařů a profesionálů z oboru a HIV pozitivní lektorky doplněnou o tematické filmy a videa. Během besedy aktivně využili možnosti posílat online interaktivní dotazy týkající se problematiky HIV-AIDS.Do galerie WEBINÁŘ O HIV byly přidány fotografie.

• Soutěž AOPK "Ještěrka zelená"

• 23. 5. 2018
      • 23.5.2018

Žáci páté a čtvrté třídy se zúčastnili v rámci environmentální výchovy soutěže AOPK na téma: ,,Ještěrka zelená“.  Zda se nám podaří vyhrát ještě nevíme, ale že se nám to povedlo je vidět na přiloženém obrázku. Vítězné práce budou vystaveny na Ranné 26.5.2018. Do galerie Soutěž AOPK "Ještěrka zelená" byly přidány fotografie.

• Postupujeme do krajského kola
    • Přednáška "Ovoce a zelenina do škol"
    • Soutěž "Mladý záchranář"

• 17. 5. 2018
      • 17.5.2018

Dne 16. 5. jsme vyrazili, stejně jako v minulých letech, na okres ní kolo branné soutěže Mladý záchranář do Libočan u Žatce. Tuto soutěž každoročně pořádá Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje ve spolupráci s Policií i Záchrannou službou. Letos nás zastihlo opravdu nepřejícné počasí, kdy se zdálo, že déšť soutěží ve vytrvalosti se všemi účastníky a připravil jim nadílku vydatného bláta, louží a prudkého lijáku. Ovšem naše družstvo i přes tuto nepřízeň počasí prokázalo svoje kvality v oblasti zdravovědy, dopravní výchovy, hasičských dovednostech i v chování při mimořádných událostech.  A byly to opravdu kvality nepřekonatelné, neboť jsme si
        odváželi spolu se skvělými zážitky také ZLATÝ POHÁR za první místo, dále postup na krajské kolo a v neposlední řadě také slavný PUTOVNÍ POHÁR MLADÉHO ZÁCHRANÁŘE. Tímto ještě jednou děkujeme jménem vedení školy všem členům týmu za krásný výkon a reprezentaci naší školy a přejeme hodně štěstí v krajském kole." Do galerie Soutěž "Mladý záchranář" byly přidány fotografie.

• Protidrogový vlak

• 16. 5. 2018
      • 16.5.2018

V rámci protidrogové prevence se žáci 2. stupně zúčastnili 14. května projektu REVOLUTION TRAIN, jehož cílem je netradiční formou ukázat jak snadné je podlehnout drogám a jak je těžké se z bludného kruhu závislosti dostat. Návštěvníci, kteří procházejí vlakem, postupně prožívají příběh party mladých lidí – zažijí zde atmosféru policejní vyšetřovny, vězení, drogového doupěte či automobilové havárie způsobené užitím alkoholu a drog. Žáci přišli s nadšením a docházeli s úvahou, že život je dar a každý z nás má odpovědnost za vlastní život.Do galerie Protidrogový vlak byly přidány fotografie.