• Okresní kolo OVOV

• 5. 4. 2019
      • 5.4.2019

Dne 2.4. 2019 se zúčastnili žáci naší školy okresního kola OVOV. Opět jsme dopaltili na menší zájem žáků naší školy. Našemu družstvu chyběl 1 člen. Proto jsme nemohli konkurovat v soutěži družstev v počtu dosažených bodů ostatním školám. Radost nám ovšem udělala soutěž jednotlivců, kde se Karel vyhoupl na 2. místo. Na předních místech figurovali po trojskoku a hodu medecinbalem i Káťa, Valentýna, Matyáš a Petr. Bohužel své dobré výkony v dalších disciplínách nezopakovali a přední příčky jim tak utekly. Výborný individuální výkon podal v běhu na 1000 m Luboš, který porazil i starší závodníky. Výsledky okresního kola na:

Do galerie Okresní kolo OVOV byly přidány fotografie.

• Soutěž z matematiky Pangea

• 5. 4. 2019
      • 5.4.2019

Vybraní žáci naší školy se zapojili do online soutěže z matematiky Pangea. Celkem se do této soutěže zaregistrovalo cca 10 000 žáků pro každý ročník, a to z celé České republiky. Úlohy byly postaveny především na procvičení logického myšlení a zároveň zapojení matematické gramotnosti. Přes velký počet soutěžících se naši žáci umístili všichni v první třetině z celorepublikového počtu, za což jim patřila ze strany školy nejen gratulace, ale i krásné ceny, které jistě potěšily jak Terezku, Kristiána i Evu, jakožto vítěze 1. míst školního pořadí z 5. - 7. ročníku. Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů i v nadcházejících školních kolech matematických soutěží, které právě na škole probíhají. Do galerie Soutěž z matematiky Pangea byly přidány fotografie.

• Projekt "Život ve Velké Británii"
    • Sněhuláci pro Afriku

• 2. 4. 2019
      • 2.4.2019

Tak jako v letech předchozích se i v tomto školním roce naše škola zapojila do charitativní akce „Sněhuláci pro Afriku“, která je pro letošní rok dnešním dnem ukončena. Žáci z 1. stupně se v zimním období s nadšením pustili do stavění sněhuláků a my si dnes můžeme jejich tvoření připomenout alespoň prostřednictvím fotografií. Jsme moc rádi, že jsme se jako škola mohli zúčastnit a přispět malou částkou pro dobrou věc a určitě se těšíme na další spolupráci v příštím školním roce. Do galerie Sněhuláci pro Afriku byly přidány fotografie.

• Atletika do škol

• 2. 4. 2019
      • 2.4.2019

Naše škola se zapojila do projektu „Atletika do škol“ a obdržela tak zdarma krásnou atletickou sadu, kterou postupně hojně využíváme v hodinách tělesné výchovy. Žáci jsou z pomůcek velmi nadšeni a s chutí plní úkoly, různé překážkové dráhy a pohybové hry, které jsou doplněné právě nově získanými pomůckami. Do galerie Atletika do škol byly přidány fotografie.

• Den učitelů

• 28. 3. 2019
      • 28.3.2019

Dne 28. 3. 2019 ke „Dni učitelů“ proběhla na 1. a 2. stupni „Obrácená výuka“. Každý žák se na krátkou chvíli mohl stát učitelem v hodinách českého jazyka, matematiky, prvouky aj. předmětů. V den svátku učitelů jsme si připomenuli J.A.Komenského. Ne všichni si to chtěli vyzkoušet, ale kdo to zkusil, tomu se to velice líbilo.  A nejen jim, ale i jejich žákům. Své úlohy se zhostili s velkým nadšením a myslíme si, že je dnešní den velmi bavil i pobavil. Na závěr např. žáci 7. třídy hlasovali pro nejlepšího dětského učitele a na ty nejpečlivěji připravené malé pedagogy čekalo náležité ohodnocení formou předání Diplomu o absolvování této určitě oboustranně přínosné hodiny a Studentská pečeť za odvahu!" Do galerie Den učitelů byly přidány fotografie.

• Tonda Obal na cestách

• 21. 3. 2019
      •  21.3.2019

Dne 21. 3. 2019 proběhl program „Tonda Obal na cestách“, - třídění odpadů. Na naší škole žáci třídí papír, plasty, donést mohou i baterie nebo malé elektrospotřebiče. Programu se zúčastnili žáci od 1. do 9. ročníku. Vyzkoušeli si odpady správně vytřídit. Věříme, že jim program pomůže prakticky odpady třídit jak ve škole tak i doma.Do galerie Tonda Obal na cestách byly přidány fotografie.

• Okresní kolo ve florbalu

• 20. 3. 2019
      • 20.3.2019

Dne 19.3.2019 jsme se zúčastnili okresního kola ve florbalu. Do turnaje jsme vstoupili výhrou 4:0 nad ZŠ Vroutek. Postupně jsme se propracovali do semifinále. Boj o 3. místo jsme bohužel prohráli i vzhledem k tomu, že se na všech turnajích porovnáváme se školami s větším počtem žáků, které si mohou dovolit postavit početnější týmy s možností střídání několika trojek. Naši florbalisté museli odehrát všechny zápasy bez střídání. 4. místo je tedy pro nás obrovský úspěch. Do galerie Okresní kolo ve florbalu byly přidány fotografie.