• Atletika do škol

• 12. 3. 2019
      • 12.3.2019

V rámci projektu atletika do škol žáci prvního stupně v měsíci únoru a březnu zaměřili své "atletění" na skoky. Podle metodických listů je zde nácvik skákání prováděn pomocí švihadla. Do galerie Atletika do škol byly přidány fotografie.

• Výtvarný projekt Městské knihovny Louny
    • Thajsko

• 5.3.2019

"Dne 28.2. jsme se společně se žáky druhého stupně vydali na dobrodružnou cestu do Thajska, sice pouze prostřednictvím cestopisu, ale s komentářem Kateřiny Motani jsme se ocitli uprostřed Bangkoku - hlavního města Thajska, navštívili jsme Opičí i Sloní město, posvátné chrámy, tradiční divadelní představení a viděli nádheru Oslavy světel." Do galerie Thajsko byly přidány fotografie.

• Výstava nazvaná Hlavolamy

• 5.3.2019

V pátek 1.3.2019 jsme s našimi žáky navštívili výstavu nazvanou Hlavolamy. Název výstavy byl velmi výstižný, neboť jsme si opravdu celou návštěvu všichni lámali naše hlavinky nad všelijakými rébusy, ježky v kleci, bludišti, starověkými deskovými hrami i stavbou klenutého oblouku z obřích panelů. Dokonalá "škola hrou", neboť i sami žáci byli mnohdy překvapeni, jaký potenciál v sobě skrývají. Do galerie Výstava nazvaná Hlavolamy byly přidány fotografie.

• Zimní tvoření prvního stupně
    • Pracovní činnosti a Svět práce
    • Veselé zoubky

• 5.3.2019

V posledním únorovém týdnu měli žáci naší školy zpestřenou výuku preventivním programem "Veselé zoubky".Tento preventivní program má u žáků velký ohlas. Vždy se dozví něco nového a zároveň si upevní své doposud získané znalosti  z oblasti prevence svého chrupu. Žáci měli možnost shlédnout motivační pohádku, vyzkoušeli si jak se správně starat o své zoubky a jakým způsobem je mají čistit. Vyplnili společně mnoho zajímavých úkolů nejen v zábavném sešítku, ale i v rámci kvízu na interaktivní tabuli. Závěrem si každý žák odnesl domů dárkovou taštičku s pastou a kartáčkem na zuby, žvýkačkami bez cukru a přesýpacími hodinami.Do galerie Veselé zoubky byly přidány fotografie.

• To je zákon, kámo – návazný program Revolution train

• 26. 2. 2019
      • 26.2.2019

Žáci druhého stupně, kteří v květnu navštívili protidrogový vlak „Revolution train“, se zúčastnili návazného programu, který pro nás připravila Policie ČR. S určitým odstupem žáci opět sledovali vlakový příběh, tentokrát  z perspektivy policejního týmu. V průběhu řízené diskuze s policistou sbírali body za správné odpovědi. V rámci soutěžení jednotlivých skupin si žáci vyzkoušeli, zda ví, kdy je překročen zákon a kam až může experimentování s drogami dovést. Poznali, že zákon má lidi chránit, ne je omezovat. Že dodržovat zákony se vyplatí a ti, co tvrdí opak, se snadno ocitnou na slepé koleji. Do galerie To je zákon, kámo – návazný program Revolution train byly přidány fotografie.