• Návštěva Vrchlického divadla v Lounech

• 24. 1. 2023
      • 24.1.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Návštěva Vrchlického divadla v Lounech .

V pondělí 23. ledna navštívili žáci 9. třídy divadelní představení Petr a Lucie, které pořádalo pražské Divadlo Radka Brzobohatého. Jelikož v rámci literatury probíráme 1. polovinu 20. století, toto protiválečné dílo odehrávající se v době 1. světové války se nám hodí do výuky. Představení se žákům velmi líbilo a již se těšíme na více takových představení.

• Pokračujeme v Bádání o vodě

• 18.1.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Pokračujeme v Bádání o vodě.

Vědomosti získané z aktuálních témat hodin chemie a fyziky jsme prověřili dalšími praktickými pokusy s vodní laboratoří. Separační metodou chromatografie na křídě jsme ověřovali rozdělení barviv z fixů na jednotlivé složky a v rámci pokusu vodní (podmořská) sopka jsme dokazovali princip tepelné výměny prouděním. Pokusy se zdařily a hypotézy potvrdily, takže další zajímavé pokusy na sebe jistě nenechají dlouho čekat…

• Projekt KRAJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET (KPBI)

• 18.1.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Projekt KRAJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET (KPBI).

Staré známé pořekadlo modifikované do dnešní doby říká, že Internet je dobrý sluha, ale zlý pán. Je tedy zdrojem velkého množství informací, na druhé straně je ale také rizikovým prostředím, kde se můžeme setkat s mnohými nebezpečnými jevy. Těchto nebezpečí jsme si u nás ve škole vědomi, a proto se naši žáci každoročně aktivně zapojují do projektu KPBI. Zajímavou formou se seznamují s aktuálními tématy z oblasti bezpečné práce na internetu. V hodinách informatiky využíváme zejména e-learningové lekce a výuková videa. V rámci projektu se učíme nejen zodpovědnému chování v kybersvětě, ale také motivujeme žáky díky Vědomostnímu soutěžnímu kvízu. Ti zdatnější se zvládnou zapojit i soutěžním Kvízem Plus. Vyzkoušet si testy v projektu je přínosné nejen pro ty, kteří mohou být odměněni věcnými cenami.

• Ochutnávka jogurtů

• 18.1.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Ochutnávka jogurtů.

18.1.2023 žáci ochutnávali mléčné výrobky v rámci projektu Mléko do škol. Bílý jogurt, tvaroh, skyr a ochucená mlíčka testovali po stránce chutě, vzhledu i vůně. Dozvěděli se více o významu proteinů, zdravé výživě i o alergii na laktózu, vymysleli recepty, jak zdravě ochutit neslazené výrobky. Děkujeme BOHUŠOVICKÉ MLÉKÁRNĚ za ochutnávkový koš. Ochutnávání mléčných výrobků zábavnou formou jsme si pěkně užili. Akce se zdařila a všichni už se těšíme na další ochutnávku. Je dobré vědět, jak jsou mléčné výrobky pro naše tělo důležité.

• Předání laboratorní sady

• 12. 1. 2023
      • 12.1.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Předání laboratorní sady .

Za podpory zřizovatele (obec Lipno), obdržela dnes Základní škola v Lipenci laboratorní sadu  Bádání o vodě od Severočeské vodárenské společnosti, a.s. Laboratorní sada byla ihned s poutavou ukázkou pokusu představena v hodině chemie u žáků 8. třídy. Za sadu děkujeme a v dalších hodinách napříč ročníky se budeme těšit na její využití a realizaci jednotlivých pokusů, které poodhalí jak se chová voda v přírodě, jaké má vlastnosti a spousty nového a zajímavého badání.

• Návštěva Žatce

• 21. 12. 2022
      • 21.12.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Návštěva Žatce.

Žáci 8. třídy odjeli v úterý nasát vánoční atmosféru do Žatce, kde se podívali na vánoční výzdobu města a navštívili výstavu vánočních ozdob světoznámé české značky Ornex. Sami si poté vytvořili originální skleněnou ozdobu.

• Vánoční besídky