• Knihovna Louny

• 13.10.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Knihovna Louny.

Ve středu 12.10.2022 se žáci 1.-3.ročníku zúčastnili krásného programu v lounské knihovně při projektu Škola naruby, kde se dozvěděli spoustu zajímavostí o Eduardu Petiškovi. Paní Hrbková měla opět velmi poutavý program. Předčítala úryvky z Petiškových knih, rozvíjela fantazii taháním věcí z „kouzelného košíku“ a vyprávěla žákům poutavé příběhy. Poté si žáci mohli prohlédnout množství dětských knih. Za odměnu si dali nějaké dobroty v cukrárně ve spodní části knihovny, což spojili s finanční gramotností, když si dokázali spočítat peníze, které měli zaplatit. Získanou energii vybili na lounském hřišti poblíž zastávky, kdy jim počasí opravdu přálo.

• Exkurze do Chmelařského muzea v Žatci

• 13.10.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Exkurze do Chmelařského muzea v Žatci.

Ve středu 12.10. vyrazili žáci 7. třídy na exkurzi do Chmelařského muzea v Žatci. Zde se seznámili s vývojem chmelařství v našem regionu od raného středověku až po současnost a zároveň si některé činnosti, související se sklizní také sami vyzkoušeli.

• Návštěva Leteckého muzea v Bezděkově

• 13.10.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Návštěva Leteckého muzea v Bezděkově.

Ve středu 12.10. 2022 navštívili žáci 4. a. 5. ročníku Letecké muzeum v Bezděkově. Odjeli jsme vlastní dopravou do malé vesnice u Žatce, kde se toto muzeum nachází. V muzeu se nás ujali skuteční odborníci na letectví, kteří nás seznámili s historií letectva a s tím, co nás čeká v průběhu celé návštěvy. Překvapila nás rozsáhlá výstava, která je umístěna v bývalém kulturním domě. Žáci byli rozděleni do tří skupin, které se střídaly v činnostech. Jedna skupina byla pilotem na simulátoru, zde si žáci vyzkoušeli práci pilota a to byl pro ně neskutečný zážitek. Druhá skupina žáků procházela hlavní výstavu, kde se mohli posadit do kokpitu skutečného Migu, třetí skupina si hrála na modeláře a vytvářela model letadla. Letadlo si žáci, spolu s poznatky a zážitky, kterých bylo opravdu hodně, odnesli domů.

• Mezinárodní den zvířat

• 10. 10. 2022
      • 10.10.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Mezinárodní den zvířat.

Tento významný den připadá v kalendáři na 4.10. a připomíná nám, že zvířata jsou důležitou a neodmyslitelnou součástí našich životů. Proto jsme si ve školní družině tento světový den připomněli tím, že jsme si svá oblíbená zvířátka nakreslili i vytvořili. Zároveň jsme s dětmi diskutovali o tom, jak se k nim správně chovat a jak o ně pečovat. Jinak se totiž staráme o naše zvířecí kamarády, kteří s námi sdílí domácnost a jinak se staráme o ty, kteří žijí ve volné přírodě.

• Recyklohraní ve školní družině

• 10. 10. 2022
      • 10.10.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Recyklohraní ve školní družině.

Do plnění prvního osvětového úkolu, vyhlášeným společností Recyklohraní aneb Ukliďme si svět ve spolupráci s projektem Replastuj, se zapojila i školní družina. Žáci v tomto úkolu vytvořili vzkaz (v) lahvi v podobě leporela, kterým si připomněli, jak správně zacházet s plastovými obaly, jak a proč je třídit a jak je to s jejich recyklací. Zároveň má tento vzkaz posloužit jako poselství do budoucna o důležitosti třídění a recyklaci plastů.

• Okresní kolo v přespolním běhu

• 7. 10. 2022
      • 7.10.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Okresní kolo v přespolním běhu.

Na okresní kolo v přespolním běhu 6.10.2022 jsme postavili dívčí a chlapecké družstvo 6.-7.tříd. Závod se uskutečnil v krásném prostředí zámeckého parku v Krásném Dvoře. Svůj závod tentokrát lépe zvládla děvčata. Nejlepším umístěním bylo 7. místo Kristýny Gwizdové, což je v konkurenci 40 závodnic dobré umístění.

• NÁVŠTĚVA PŘÍRODOVĚDNÉHO CENTRA TECHNICKÉHO KLUBU

• 6. 10. 2022
      • 6.10.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie NÁVŠTĚVA PŘÍRODOVĚDNÉHO CENTRA TECHNICKÉHO KLUBU .

První říjnové úterý žáci 9. a 8. třídy navštívili Přírodovědné centrum v Žatci, které sídlí v budově zemědělské školy. Centrum je rozděleno na dva přednáškové prostory (místnosti). Nejprve nás v první místnosti čekala projekce Věda na kouli, která poskytuje pohled z vesmíru na konkrétní planetu nebo vesmírné těleso. Promítá se na speciální kulovitou projekční plochu o průměru dva metry – situace jsme tak mohli sledovat v různých částech planety. Ve druhé místnosti probíhá projekce pohledu ze Země do vesmíru v současnosti nejmodernějším Digitáriu v České republice. Pohodlně jsme se usadili do křesel a sledovali nad sebou speciální simulace z astronomie a astrofyziky. Díky moderní technice, přístupu a znalostem lektorů jsme si odnesli velice zajímavé a poučné zážitky.

• AGRODAY

• 29. 9. 2022
      • 29.9.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie AGRODAY.

Dne 27.9.2022 se žáci 9. třídy ZŠ Lipenec v rámci předmětu Svět práce zúčastnili dne otevřených dveří v Obchodní akademii a Střední zemědělské škole v Žatci. Měli možnost seznámit se s nabízenými učebními obory prostřednictvím jednotlivých stanovišť jako bylo chmelařství, včelařství, jezdectví, pěstitelství.