• Vánoční posezení ve 4. třídě

• 20.12.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Vánoční posezení ve 4. třídě.

V době adventního času jsme se pomalu připravovali na příchod Ježíška. Děti se velmi těšily a celé období prožívaly velmi intenzivně. Ozdobily si stromeček, napsaly dopis Ježíškovi, kde sdělily svá tajná přání. A už tu byl poslední školní den v tomto roce. Děti si připravily pro zvířátka jablíčka a mrkvičky a chtěly tak zvířátkům zpříjemnit tento zimní čas. Bohužel pro nepřízeň počasí, jsme tuto akci museli odložit a tak zvířátka svou potravu dostanou až po vánočních prázdninách. Děti se nemohly dočkat předávání dárků, ale to následovalo až po vánočním posezení u čaje a cukroví, kde jsme si povídali o Ježíškovi a odtajnili svá přání. Nakonec zacinkal zvoneček a všem vykouzlil úsměv na tváři. Tímto přejeme krásné Vánoce a splnění všech přání.

• Vánoční návštěva Útulku Jimlín

• 20.12.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Vánoční návštěva Útulku Jimlín.

Vánoce jsou časem zázraků a dobrých skutků. Jeden takový dobrý skutek se rozhodli vykonat i žáci 5. třídy, kteří nezapomněli na naše čtyřnohé kamarády a uspořádali třídní sbírku na Útulek Jimlín. Společně s paní učitelkou a paní asistentkou poté dary předali do útulku, kde měli možnost si zvířátka nejen prohlédnout, ale dokonce pomazlit. Pro žáky to jistě bylo nezapomenutelné dopoledne plné dojmů. Jménem školy chceme žákům 5. třídy a jejich zákonným zástupcům srdečně poděkovat a popřát krásné Vánoce a vše nejlepší do nového roku. PS: Nezapomeňte, že i malý dobrý skutek, se počítá.

• Předvánoční čas ve školní družině

• 20.12.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Předvánoční čas ve školní družině

Dlouhé čekání si ve školní družině krátíme především tvořením dárečků a vánočních přání pro své nejbližší. Také jsme se vydali k místnímu betlému, kde jsme si společně zazpívali koledy za doprovodu hudebních nástrojů. Po celý měsíc prosinec jsme si připomínali naše české vánoční zvyky a tradice a povídali si o nich. Hráli jsme nejrůznější vánoční hry, zpívali koledy a v neposlední řadě psali dopis Ježíškovi. Děti už netrpělivě čekají, až nastane ten krásný čas, kdy se jim splní jejich přání a Ježíšek jim nadělí to, co si nejvíce přejí.

• Vánoční soutěž ve školní knihovně
    • Vánoční posezení ve školní jídelně

• 15. 12. 2022
      • 15.12.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Vánoční posezení ve školní jídelně.

Školní jídelna společně se školní družinou připravila dne 15.12.2022 vánoční posezení pro žáky školy v naší školní jídelně. Sešli jsme se, abychom společně navodili vánoční atmosféru. Zpívali jsme koledy a soutěžilo se. Po připomenutí tohoto svátku jsme se těšili na ochutnávání cukrovíčka a slavnostní oběd. Pestrou slavnostní tabuli nám připravily naše kuchařky. Na závěr si všichni zaslouženě zatleskali. Všem přejeme krásné předvánoční dny.

• Vánoční betlém na škole v Lipenci

• 1. 12. 2022
      • Betlém je významný vánoční symbol. V průběhu celého vánočního období ho najdeme téměř v každém křesťanském kostele, v různých podobách na trzích, je i v mnoha domácnostech.

Přijďte se podívat, jste srdečně zváni

• Beseda o HIV/AIDS

• 9. 12. 2022
      • 9.12.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie Beseda o HIV/AIDS .

Na osvětu, boj proti viru HIV i uctění památky jeho obětí se každoročně 1. prosince zaměřuje Světový den boje proti AIDS. Proto jsme k nám do školy na začátek prosince pozvali na besedu s žáky 8. a 9. třídy zástupce z České společnosti AIDS pomoc. Velice zajímavou interaktivní formou jsme se dozvěděli rozdíl mezi infekcí virem HIV a nemocí AIDS, časový horizont mezi nakažením a propuknutím nemoci, kdy a kde se poprvé nemoc objevila, epicentra nemoci dnes, možné druhy přenosu, léčbu HIV, možnosti testování a také poučení o zodpovědném chování, díky kterému se nákaze HIV vyvarujeme.

• PREVENTIVNÍ AKCE - návykové látky a kriminalita mládeže

• 6. 12. 2022
      • 6.12.2022

Do fotoalba byla přidána nová galerie PREVENTIVNÍ AKCE - návykové látky a kriminalita mládeže.

V rámci programů prevence k nám do školy v pondělí 5. prosince přijela na besedu sociální pracovnice z Věznice Nové Sedlo, kde pracuje s odsouzenými, kteří páchali trestnou činnost pod vlivem psychotropních látek. Program zahájila projekcí, ve které jsme měli možnost zhlédnout drsnou realitu životních příběhů dvou chlapců, kteří s drogami začínali již na základní škole. Ve druhé části programu jsme se dozvěděli, jaký je denní režim odsouzených, jejich pracovní, vzdělávací a volnočasové aktivity. Velice přínosná byla diskuze o návykových látkách, „fázích“ a negativních důsledcích jejich užívání. Děkujeme a doufáme, že pro další budoucí žáky 2. stupně naší školy se také tento velice zajímavý a poučný program uskuteční.