• Školní výlet 1 - 3.třída

• 30. 6. 2023
      • 30.6.2028

Do fotoalba byla přidána nová galerie Školní výlet 1 - 3.třída.

Středa 28.6.2023 byla pro žáky 1.- 3.ročníku dnem výletu. Autobusem, s přestupem v Žatci, jsme dojeli do Kadaně. Prošli jsme si interaktivní Nábřeží Maxipsa Fíka, po procházce v parku a svačince jsme se prošli až na kadaňské náměstí. Zde se žáci naobědvali a koupili si zmrzlinu. Autobusy zpět nám krásně navazovaly na sebe. Žáci si výlet moc užili, počasí nám přálo.

• Zámek Stekník

• 28.6.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Zámek Stekník.

A již tu máme pro žáky nejkrásnější čas a tím je závěr školního roku. S tímto pro žáky oblíbeným časem souvisí školní výlety, které patří neodmyslitelně ke každému konci školního roku. My, žáci 4. třídy jsme se vydali na výlet na zámek Stekník, který spolu s chmelařskou oblastí a městem Žatec žádá o zápis do organizace UNESCO. Po zámku nás provázela panna Márinka, která nám poutavě vyprávěla historii zámku. Také jsme zde viděli výstavu hraček a kočárků. Cestu na zámek a zpět jsme absolvovali částečně pěšky a částečně autobusem.

• Žáci páté třídy na cestách

• 28.6.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Žáci páté třídy na cestách.

V posledním výukovém týdnu vyrazili žáci 5. třídy hned na několik výletů. V úterý se zúčastnili exkurze v krásném zrekonstruovaném Vernerově mlýně, kde na absolvovali přednášku o historii mlýna a dávných řemeslech. Žáci si pak pomocí krátkého kvízu ověřili, co vše si z přednášky zapamatovali. Ve středu na žáky čekal pěší výlet do Jimlína. Počasí přálo, tudíž cesta byla příjemná a spojená s prohlídkou přírody. Na konci cesty na žáky čekala krásná odměna v podobě venčení pejsků z Útulku Jimlín, kterou si žáci nesmírně užili. Na závěr ještě rychlá prohlídka Zámku Nový hrad, kde se žáci občerstvili a hurá na autobus.

• Historická Praha

• 28.6.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Historická Praha.

S žáky 9. třídy jsme se vydali na třídní výlet do našeho hlavního města za poznáváním nejvýznamnějších historických a kulturních památek našeho státu. Nejvíce času jsme věnovali prohlídce největšího hradního komplexu na světě – Pražskému hradu. Krásná panorama Prahy jsme si prohlédli z Karlova mostu, zaujaly nás také mnohé barokní sochy a sousoší na procházce po mostě. Naši expedici za poznáním jsme zakončili na Václavském náměstí u Pomníku svatého Václava, který je symbolem české státnosti. Z Prahy si odvážíme nejen nové vědomosti, ale také zážitky a pěkné vzpomínky.

• Výprava do Jump Arény v Mostě
    • Zoopark v Chomutově

• 27.6.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Zoopark v Chomutově .

27. června vyrazila 6. třída na školní výlet vlakem do Zooparku v Chomutově. Děti vyhledávaly informace na otázky v pracovních listech a dozvěděly se spoustu zajímavých informací o zvířatech. Počasí nám přálo a žáci si výlet skvěle užili.

• Výlet vláčkem

• 27.6.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Výlet vláčkem.

S žáky sedmé třídy jsme si vyjeli na výlet vláčkem do Ústí nad Labem. Zde jsme se vypravili lanovkou nejprve do zrcadlového bludiště na Větruši a pak jsme hledali správnou cestu ještě jednou v bludišti přírodním. Výlet jsme završili dobrým obědem a plní zážitků se vydali vlakem zpět.

• Vodní nádrž Fláje

• 27.6.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Vodní nádrž Fláje.

V dnešním slunečném dni jsme se vyrazili zchladit se žáky druhého stupně na prohlídku přehrady Fláje, jediné pilířové stavby svého druhu v ČR. Dozvěděli jsme se mnohé o její historii, obdivuhodných stavebních parametrech a v neposlední řadě také o její nepostradatelné funkci z hlediska zásobárny pitné vody i protipovodňové ochrany pro území pod hrází.