• Prevence s Policií ČR

• 2. 6. 2023
      • 2.6.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Prevence s Policií ČR.

Ve čtvrtek 1. 6. 2023 navštívili naši školu zástupci Policie ČR. Připravili si pro naše žáky zajímavý program. Na zahradě školy si mohli všichni sednout do policejních vozidel, prozkoumat je a vyzkoušet si, jaké to je být policistou. Oblékli si policejní vesty, helmy, nasazovali si pouta a v neposlední řadě si mohli vyzkoušet i zamířit policejní zbraní. Policisté během celého dopoledne se zájmem odpovídali na zvídavé dotazy našich chlapců a děvčat. Žáci druhého stupně se zúčastnili přednášky o drogách a jejich negativních účincích na lidské tělo. Dozvěděli se mnoho informací a zkušeností z praxe. V odpoledních hodinách proběhlo fiktivní nácvik amokové situace, při kterém si žáci i pedagogové připomněli, jak jednat v krizové situaci. Dnešní den byl nejen velmi zajímavý, ale také přínosný pro celou naši školu. Tímto velmi děkujeme zástupcům Policie ČR, kteří zajistili celou tuto edukativní akci.

• Mladý zdravotník

• 1. 6. 2023
      • 1.6.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Mladý zdravotník .

Dne 31.5. 2023 naší základní školu reprezentovaly dva týmy žáků druhého stupně v soutěži Mladý zdravotník. Jednalo se poskytnutí první pomoci na 7 stanovištích, kde na všech byl přítomen profesionální dohled ze strany záchranářů, kteří byli skutečně velice důslední. Na dalších stanovištích žáci prokazovali znalosti v obvazové technice a transport raněného. Přes velkou konkurenci ostatních základních škol jsme obdrželi krásné 8. a 10. místo. Gratulujeme.

• Plavecký výcvik 4. a 5.třída

• 31. 5. 2023
      • 31.5.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Plavecký výcvik 4. a 5.třída.

Poslední květnový den žáci 4. a 5. třídy úspěšně zakončili plavecký výcvik v bazénu v Lounech. Během deseti lekcí se naučili několik plaveckých stylů, vyzkoušeli si plavání na čas a na závěr dokázali zaplavat i 200 metrů. Za své úžasné výkony byli všichni odměněni diplomy s delfínem, kaprem nebo želvičkou a také sladkou odměnou.

• Pasování na čtenáře

• 30. 5. 2023
      • 30.5.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Pasování na čtenáře.

Dne 30.5. 2023 jsme se s 1. třídou vydali do knihovny v Lounech. Čekala zde na děti knihomolka Jolka s rytířem Dobroslavem Sečtělým. Přečtením krátkého úryvku z pohádky děti dokázaly, že se naučily pěkně číst a vysloužily si tak řád UŽ JSEM ČTENÁŘ. Pěkné dopoledne jsme zakončili výbornou zmrzlinou a zábavou na hřišti.

• Kultura Země vycházejícího slunce

• 29. 5. 2023
      • 29.5.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Kultura Země vycházejícího slunce.

V rámci hodin zeměpisu v 7. třídě jsme si zahráli tak trochu na cestovatele a prozkoumávali z blízka kulturu Země vycházejícího slunce. Nejprve jsme si povídali o zvycích, historii i současném postavení Japonska, zkoušeli svá jména v tamním jazyce, nacvičovali skládání origami i způsob jezení tradičními hůlkami a přitom vytvářeli tematické plakáty na vyzdobení školy. Naši snahu jsme ještě umocnili přednáškou od lektorky, která v Japonsku trávila čas a vyprávěla velmi poutavě zážitky ze své cesty. Nakonec vyvrcholil náš projektový týden výtečným obědem v japonském stylu, kde jsme mohli své umění hůlkami uplatnit v praxi a to dokonce i se skvělým jasmínovým čajem a koláčkem štěstí, za což velice děkujeme celému týmu školní jídelny, který se velmi ochotně do projektu zapojil.

• Výtvarné tvoření žáků 4. a 5. třídy
    • Výtvarné tvoření žáků 1., 2. a 3. třídy
    • Soutěž BEZPEČNÁ CESTA DO ŠKOLY

• 19. 5. 2023
      • 19.5.2023

Do fotoalba byla přidána nová galerie Soutěž BEZPEČNÁ CESTA DO ŠKOLY.

Na krásném 2. místě ve výtvarné soutěži BEZPEČNÁ CESTA DO ŠKOLY, vyhlášené Týmem silniční bezpečnosti, se umístil žák 5. třídy František T. Policie ČR přijela Františkovi pogratulovat a předat cenu. I my se přidáváme a Františkovi gratulujeme k tomuto úspěchu.